در تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده است که جایگزین نمودن غلات کامل به جای فرم تصفیه شده آن می تواند در فرآیند کاهش وزن بسیار مناسب باشد.

بسیاری از پزشکان علوم تغذیه اعتقاد دارند که گنجاندن یک کاسه غلات می تواند سلامت صبحانه ی کامل را تضمین کرده و از همه مهم تر مصرف آن در ساعات پایانی شب می تواند عضله ی شما را از پدیده ی کاتابولیسم (افت قوام و سایز ماهیچه) مصون نگه دارد.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم روز خود را با مصرف یک نوع غله کامل آغاز نموده و برای پایان روز هم باز از همین ماده ی مغذی کمک بگیرید. شما می توانید با گنجاندن هر یک از این ۴ نمونه از غلات زیر فرآیند رشد و ساخت عضلات را تکمیل کنید.

۱- گندم خرد شده: مطمئنا شما با مصرف گندم کامل به راحتی می توانید فیبر مورد نیاز بدن تان را تامین کنید. فقط باید دقت داشته باشید که به هیچ وجه این ماده ی با ارزش غذایی را با شکر که غذای سلول های سرطانی محسوب می شود مخلوط نکنید.

۲- جوی دو سر تازه:
بهترین غله ی چند دانه ی تازه زمانی از لحاظ مواد مغذی غنی خواهد بود که شامل غلات کامل از جمله: بلغور جوی دوسر، جو و گندم سیاه (چاودار) شده و از هرگونه شکر و مواد افزودنی عاری باشد.

در تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده است که جایگزین نمودن غلات کامل به جای فرم تصفیه شده آن می تواند در فرآیند کاهش وزن بسیار مناسب باشد.

۳- آرد برنج قهوه ای: آردی که عاری از هر گونه گلوتن باشد، صرفا از آسیاب برنج قهوه ای به عمل خواهد آمد. این ماده وقتی پخته می شود بافت و ترکیبی همانند بلغور جوی دوسر پیدا می کند. ۵۰ گرم آرد برنج قهوه ای ۱۵۰ کالری، ۳۷ گرم کربوهیدرات و ۲ گرم فیبر را در بر می گیرد. بنابراین می توانید برای وعده ی صبحانه بسیار مفید باشد.

۴- جوی دوسر زودپز: شما به راحتی می توانید یک وعده غذایی کامل و سرشار از فیبر را با جوی دوسر زودپز فقط در مدت ۵ الی ۷ دقیقه تهیه کنید. این ماده نسبت به بلغور جوی دوسر از شاخص گلیسمیک پایین تری برخوردار بوده و شما با مصرف آن میزان قند خودتان را به حالت ثبات در خواهید آورد.

منبع: تکتا
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات