تیمی از محققان، مراسم جفت یابی عجیب میمون های «کاپوچین» (capuchin) را در منطقه خشک کاتینگا واقع در شمال شرقی برزیل شکار کردند.

به گزارش افکارنیوز ، تیم علمی با کمک پروفسور «کامیلا گالهیگو کوئلهو» از دانشگاه دورهام از این رخداد فیلم ویدیویی تهیه کردند. کوئلهو دو سال را به مطالعه تعامل های اجتماعی میمون ها سپری کرده است.

در ویدیویی که از این مراسم جفت گیری گرفته شد، «کاپوچین» ماده، شاخه درختی را تکان می دهد و در عین حال، صداهایی را برای جذب همتای نرش تولید می کند.

زمانی که چنین عملی کارآمد نیست و میمون نر به او توجهی نمی کند، حیوان ماده با انداختن سنگی بزرگ به سمت نوع نر تلاشش را برای جذب وی ادامه می دهد.

میمون های «کاپوچین» برای استفاده از سنگ در حفرکردن و شکستن آجیل ها مشهورند، اما انداختن سنگ به منظور جفت یابی رفتار تعجب برانگیزی است که برای محققان جدید بود.

به گفته دکتر کوئلهو، بر خلاف دیگر میمون ها، «کاپوچین های» ماده از هیچ نشانگر فیزیکی برای نشان دادن این که آنها در اوج باروری شان هستند، برخوردار نیستند.

این بدین معناست که چنین حیواناتی تمایلاتشان را به روش های مستقیم تری آشکار می کنند.

ایجاد سر و صدا برای جذب نرها به صورت کلی وجود دارد، اما سنگ ها فقط به سمت نرهایی انداخته می شوند که نوع ماده را به شکل ویژه ای، جذب کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات