گروهی از محققان در مرکز Virginia Tech آمریکا در حال نهایی کردن طرح جدید خود در حوزه فناوری های باتری هستند تا بر اساس آن نسل آتی باتری دستگاه های موبایلی با حبه های قند شارژ شوند.

به گزارش افکارنیوز ، در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم همیشه شاهد اتفاقات و اختراعات عجیب هستیم، این باعث شده که هر سالمان با سال قبل و یا حتی با ماه قبل فرق داشته باشد. این اتفاقات و اختراعات آنقدر سریع به ما می رسند که هنوز ما به محصول جدید قبلی عادت نکرده ایم.

باید بگوییم گروهی از محققان در مرکز Virginia Tech آمریکا در حال نهایی کردن طرح جدید خود در حوزه فناوری های باتری هستند تا بر اساس آن نسل آتی باتری دستگاه های موبایلی با حبه های قند شارژ شوند. این فناوری جدید قادر است بیش از مدل های قبلی از این خوراکی انرژی الکتریسیته تولید کند و به گوشی امکان دهد پیش از شارژ مجدد برای مدت طولانی تری روشن بماند.

ژانگ یکی از پروفسورهای حوزه مهندسی سیستم های بیولوژیکی گفت: «شکر یکی از منابع عالی تامین انرژی در طبیعت محسوب می شود. بنابراین، بسیار منطقی به نظر می رسد که این منبع انرژی طبیعی را کنترل کنیم و بتوانیم از آن در محصولات مبتنی بر باتری بهره ببریم» .
به نظر شما اختراع عجیب و غیر منتظره بعدی چیست؟ !
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات