در جلسه نشست معرفتی

لرستان خبر: حجت الاسلام پناهیان گفت: اگر وظیفه جامعه مبارزه با نفاق است باید هیات های مذهبی در خط مقدم مبارزه باشند.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد: حجت الاسلام احمد پناهیان دیشب در نشست معرفتی با موضوع ویژگی های یک هیات آرمانی در جمع اعضای هیات های مذهبی خرم آباد در مسجد جوادالائمه اظهار کرد: وظیفه هیات این است که کاری کند که مدیریت جامعه واقعا تجلی مدیریت امام زمان باشد.

پناهیان با توجه به سخن امام صادق (ع) (امر ما را تبیین و احیا کنید) بیان کرد: ماموریت اصلی هیات و مجلس ذکر، احیا امر اهل بیت است.

وی افزود: هیات واقعی نه تنها خرداد ۴۲ و انقلاب را ایجاد کرد بلکه بار دفاع مقدس را هم به دوش کشیدهمین هیات باید در جهان اسلام بزرگترین کار را انجام دهد و پشتیبان بیداری اسلامی باشد که اکنون این چنین نیست.

حجت الاسلام احمد پناهیان با توجه به سخنان رهبری در دیدار با بسیجیان تصریح کرد: هیات نباید سکولار باشد و فرمودند الگوی خود را زینب کبری قرار دهید و باید عزت و صدق زینبی الگو باشدو عزت او بر آمده از صدق اوست.

پناهیان درمورد سازش با آمریکا بیان کرد: قبل از سفر رئیس جمهور به آمریکا و موقع انتخابات سازش با آمریکا و کفر به راحتی مطرح می شود معلوم است که ما هیاتی ها رسالتمان را انجام نداده ایم و پرچم حق را بلند نکردیم. چرا ما هیاتی ها چند ماه قبل متوجه نشدیم وگرنه معما چون حل گردد آسان شود. بعد از توهین های جان کری و شرمن تازه فهمیدم این ها چه کسانی هستند.

وی افزود: اگر وظیفه جامعه مبارزه با نفاق است باید هیات های مذهبی در خط مقدم مبارزه باشند. ائمه معصومین همه در خط مبارزه با کفر بودند و شهید شدند ما چطور هیاتی هستیم که این گونه با ائمه معصومین فاصله داریم. ولایت پرچم دار است و هرکجا پرچم دار برود باید هیات هم همان سمت برود.

حجت الاسلام احمد پناهیان اظهار کرد: اکنون نیز مبارزه اقتصادی و فرهنگی در دنیاست و هرکس میخواهد راه درست را تشخیص دهد باید دست ولی را نگاه کند.

پناهیان در مورد سخنان رهبری در دیدار خصوصی با علما و مسئولین قم در نه دی بیان کرد: رهبری فرمودند تحریم هیچی نیست و تمام می شودو هسته ای هم بهانه هست مشکلی اصلی نفوذ اسلام در جهان و بیداری اسلامی است. تمام تلاش انها برای نفس کشیدن اسرائیل است. همچنین جان کری چند هفته پیش گفت نوع تعامل با ایرانی ها در مذاکرات هسته ای، جهش ایجاد فضای امن برای اسرائیل است.

پناهیان در این باره بیان کرد: اگر مقام معظم رهبری اجازه مذاکره نمیدادند دست امریکا به این گونه رو نمی شد. امروز کسی نمیتواند بگوید روز صلح با آمریکا ست مردم توی دهانش می زنند و با او برخورد می کنند. رهبری فرموردند: برخی میخواهند القا کنند که دشمن، دشمنی نمیکند.

حجت الاسلام احمد پناهیان تصریح کرد: ما امروز قدرت فقه جعفری و قدرت نفوذ کربلا را در مدیریت انقلاب های جهان، در بیداری اسلامی میبینیم. وقتی خط اصلی را از ولایت نگرفیم در خلاء قرار میگیریم و مسائل حاشیه ای در جمع حزب الهی ها، اصلی می شود.

وی افزود: مقمام معظم رهبری چند بار با دلیل و بنیه در مقابل مذاکره ایستادند اگر جامعه ای امام حق را پذیرفت و اوامر اورا سرلوحه قرار داد خدا هم وارد می شود و کمکشان میکند. آن چیزی که باعث میشود خدا ورود کند و دشمن را شکست دهد ایمان است. اگر بعضی می ترسند، به خاطر ضعف ایمان است.

پناهیان در مورد ویژگی های هیات اظهار کرد: رهبری فرمودند هیات باید پایگاه تعمیق ایمان باشدو دین حق را احیا کند.

حجت الاسلام احمد پناهیان بیان کرد: ما الان جهان را گرفتیم و دم از سازش میزنیم اما حضرت زهرا وقتی کسی برای امیر المومنین نماند التماس نکرد و یک تنه ماند و به مسجد رفت و فریاد زد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات