استاد دانشگاه امام حسین (ع) در بروجرد:

استاد دانشگاه امام حسین (ع) گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به بصیرت و معنویت نیاز داریم و مسئله بصیرت به منزله آگاهی، شناخت دشمن و شناخت حق کار بسیار مهمی است.

رضا سراج شامگاه جمعه در مراسم اولین سالگرد شهیدان کلالی و فطرس در دانشکده پیراپزشکی بروجرد اظهار کرد: امروز بیش از هرچیز دیگری به استقامت در مسیر اصول و ارزشهای اسلامی نیاز داریم.

وی تصریح کرد: این همان راهی است که شهدای ما انتخاب کرده و پروردگار هم به برکت آن توفیق شهادت را به آنان عطا کرد.

سراج بیان کرد: برای عمل به سفارشات شهیدان باید به لوازمی مجهز باشیم و یکی از این لوازم بصیرت است که به وسیله آن می توانیم ادامه دهنده راه شهداء باشیم و از حریم ولایت، ارزشها و اصول انقلاب دفاع کنیم.

وی عنوان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر به بصیرت و معنویت نیاز داریم و مسئله بصیرت به منزله آگاهی، شناخت دشمن و شناخت حق کار بسیار مهمی است.

سراج با بیان اینکه امروز شاهد ظهور مجدد جریانی منفعل، سازش پذیر و سلطه پذیر در جامعه هستیم، تصریح کرد: جریانی که اگر در جامعه مجال ظهور پیدا کند به اصول و ارزشهای جامعه پشت خواهد کرد.

وی افزود: این جریان منفعل منحصر به امروز نبوده و از آغاز انقلاب نیز آن را تجربه کرده ایم.

وی بیان کرد: در حال حاضر دو جریان سلطه ناپذیر و سازش پذیر در جامعه وجود دارد که جریان سازش پذیر از همان اوایل در درون انقلاب شکل گرفت به طوریکه این جریان به رهبری دینی، عزم، همت و اراده جوانان کشور باور نداشت.

وی با بیان اینکه به برکت ولایت فقیه ارزشهای انقلاب و شهداء تا به امروز تقویت شده که نباید فراموش کنیم، عنوان کرد: امروز در مقابل، جریان سازش پذیر با دشمن در قامت یک جریان مرعوب ظاهر شده است.

وی افزود: همه این جریانهای مرعوب به صورت یک جا بار دیگر گرد هم آمده تا یک جریان جدیدی در کشور ظاهر شود.

سراج با بیان اینکه جریان جدید استکبار ستیزی و سلطه ناپذیری را کار آمد نمی داند اظهار کرد: از نظر این جریان سلطه پذیر، عزت طلبی در جامعه پرهزینه است و معترض هستند که تا چه زمانی می بایست هزینه این عزت طلبی را پرداخت کنیم.

این استاد دانشگاه امام حسین (ع) افزود: جریان منفعل به دنبال القاء این موضوع است که سلطه ناپذیری غیر عقلانی است و از نظر آنها در بازی با دشمن به بازی برد - برد رسیده اند.

وی تصریح کرد: امروز باید یاد، نام و محفل شهداء با بصیرت آفرینی توام باشد زیرا شهداء با بصیرت در جریان سلطه ناپذیری حرکت کرده اند.

وی بیان کرد: جریان سلطه پذیر به دشمنی با آمریکا معترضند و اگر چه امروز نامی از امام راحل (ع) و شهداء می برند اما در اصل به آنها پایبند نیستند.

سراج با بیان اینکه ما معتقدیم که ماهیت آمریکا تغییر نکرده که بخواهیم دنبال رفع کدورت با آمریکا باشیم افزود: تجربه تاریخی از دیگر ملتها به ما نشان داده است که نمی توانیم به آمریکا اعتماد کرده و رابطه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تمامی دولتها تا به امروز تلاش خود را کرده اند اما کارنامه اصولگرایان از بقیه دولتها درخشان تر بوده است.

وی افزود: برخی بنابر دلایلی می خواهند سیاه نمایی کنند زیرا می خواهند بگویند ایستادن به پای اصول گرایی ارزشی ندارد و باید راه و روش سلطه پذیری را پیشه کنیم.

این استاد دانشگاه گفت: موفقیت و استقلال طلبی امروز ملت ایران به واسطه عزتمندی و سلطه ناپذیری شهداء است.

وی اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با رتبه ۱۷ رشد علمی در سال ۲۰۱۱، دارای رتبه ۹ فناوری نانو، رتبه ۹ در تولید بیوداروها، جزء هشت کشور برتر علمی، سومین کشور جهان در سد سازی و ساخت فضانورد از کشورهای شاخص در دنیا است.

وی با بیان اینکه به چه دلیل باید از عزت مداری و سلطه ناپذیری دست بکشیم و به شهداء پشت کنیم افزود: امروز اگر عزت مداری و الهام بخشی به دیگر کشورها را به دست آورده ایم به واسطه عزت مندی و سلطه ناپذیری ملت ایران بوده و شهداء با بصیرت جان خود را در این راه تقدیم کرده اند.

مراسم اولین سالگرد شهیدان حاج مهدی فطرس و فرشید کلالی که سال گذشته در جنگ با اشرار به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند با حضور مسئولین و خانواده های شهداء و جمعی از بسیجیان پایگاه مقاومت ابوذر بروجرد برگزار شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات