فرماندار ویژه بروجرد:

فرماندار ویژه بروجرد گفت: پیر شدن جمعیت کشور از تمامی جهت‌ها چه اقتصادی و چه امنیتی به کشور ضرر می زند و همه ما در این کار مسئول هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد اظهار کرد: متاسفانه امروزه سیستم تک فرزندی در بین مردم به یک فرهنگ و اصل تبدیل شده است.

وی افزود: در دهه ۷۰ کنترل جمعیت کاری بود که لازم بود ولی اینکه این طرح در سال های بعد هم ادامه پیدا کرد اشتباه بود که امروز هم اثرات آن مشخص است.

وی تصریح کرد: پیر شدن جمعیت کشور از تمامی جهت ها چه اقتصادی و چه امنیتی به کشور ضرر می زند و همه ما در این کار مسئول هستیم.

امام جمعه بروجرد با اشاره به خطرهای کاهش جمعیت گفت: اگر مردم، مسئولان و نخبگان راهکارهایی برای جلوگیری از روند صعودی کاهش جمعیت پیدا نکنند و یا اینکه این موضوع مهم را جدی نگیرند تا ۸۰ سال آینده جمعیت ایران به نصف جمعیت فعلی می رسد و به ۳۰ میلیون می رسد.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی بیان کرد: برای پیشرفت یک کشور علاوه بر علم و فناوری، نیروی انسانی هم از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر یک کشور علم داشته باشد ولی نیروی جوان و شاداب نداشته باشد به جایی نمی رسد.

وی افزود: برای حل کردن این موضوع دولت باید پیش نیازهای این مشکل را رفع کند که مردم و خانواده ها دیگر با این مشکلات روبه رو نباشند و بدون دغدغه به فکر نسل آینده باشند.

امام جمعه شهرستان بروجرد گفت: دولت باید زیرساخت ها را آماده و مشکلات ازدواج جوانان، اشتغال و مسکن را حل کند تا با برطرف شدن این مشکلات شرایط برای ازدواج زودتر و تولید نسل مهیا شود.

وی اظهار کرد: نقش رسانه ها در جلوگیری از این خطر و تبیین واقعیات خیلی مهم است و اگر رسانه ها به درستی این خطر را برای مردم مشخص کنند بخش اعظمی از کار انجام شده است.

منوچهر فراقی معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد نیز گفت: توقعات خانواده ها از زندگی بالا رفته و زندگی های پر خرج، ازدواج را عقب انداخته که با انجام کارهای فرهنگی باید این اعتقاد غلطی که در جامعه رواج یافته را اصلاح کنیم.

وی افزود: ازدواج با اشتغال رابطه مستقیم دارد که باید با ایجاد اشتغال برای جوانان شرایط ازدواج را مهیا کنیم.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات