نماینده ولی فقیه در لرستان:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: بایدمولفه‌های اقتصاد مقاومتی در کلام مقام معظم رهبری تبیین شود و در این راستا می‌توان بیانات ایشان در این زمینه را چاپ و نسبت به ترویج و تبیین آن اقدام کرد.

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با بیان اینکه خداوند دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به بندگان واجب کرده است، اظهار کرد: این دو فریضه به انسان کمک می کند که در مسیر اجرایی شدن احکام و قوانین الهی برای رسیدن به تعالی قرار گیرد. وی نهی از منکر را برداشتن مانع هواهای نفسانی، ضدارزشها و دوری از دلبستگی به دنیا دانست و افزود: نظارت بر اجرا و عمل کردن به قوانین الهی نیز مصداق امر به معروف است.

امام جمعه خرم آباد یکی از معروف های مهم را اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: مولفه های اقتصاد مقاومتی در کلام مقام معظم رهبری باید تبیین شود. در این راستا می توان بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه را چاپ و نسبت به ترویج و تبیین آن اقدام کرد.

وی افزود: تلاش، کار، کوشش، سرمایه گذاری، وحدت، برادری، ایجاد فضای امید، اقامه نماز از دیگر مصادیق معروف است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز عنوان کرد: انتظار می رود دست اندرکاران و فعالان ستاد هماهنگی سفر خودشان ابتدا نسبت به رعایت برخی معروف ها از جمله رعایت عفاف و حجاب همت گمارند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خواستار برجسته شدن برخی منکرات مانند اسراف، تبذیر، بی حجابی به منظور نهی از آنها شد و گفت: باید معروف ها را برجسته و تشویق و منکرها را برجسته و نهی کرد.

حجت الاسلام میرعمادی خواستار تشکیل جلسه توجیهی و هماهنگی دستگاهها با آمران به معروف و ناهیان از منکر شد و تصریح کرد: باید در این زمینه تلاش شود که آموزشهای لازم را به این افراد بدهیم.

وی بر ضرورت ارائه آموزش ها در زمینه شیوه صحیح تذکر لسانی به آمران به معروف و ناهیان از منکر تاکید کرد و بیان کرد: باید تذکر لسانی به گونه ای انجام شود که شخصیت و کرامت افراد حفظ شود.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه دینی، عقلی، شرعی، سیاسی و انقلابی است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات