امام جمعه خرم‌آباد:

امام جمعه خرم‌آباد گفت: برای اینکه بتوانیم در برابر تهدیدها و تحریم های دشمن ایستادگی کنیم باید اقتصادی قوی داشته باشیم که آن اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد بعد از دعوت مردم به تقوای الهی و دوری از هوای نفس اظهار کرد: با توجه به درپیش بودن ایام شهادت حضرت زهرا (س) ، همه ما باید احترام این ایام را حفظ کنیم و مراسمات با شکوه در لرستان برگزار شود. وی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) محور هستی و حلقه وصل نبوت و امامت است.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اهمیت نماز جمعه تصریح کرد: مردم در هیچ شرایطی مصلی های نماز جمعه را خالی نمی کنند و همیشه در این فریضه الهی شرکت می کنند.

وی بیان کرد: نخستین روز سال جدید با نماز جمعه شروع می شود و مردم لرستان باید در این روز در مصلی های نماز جمعه حضوری با شکوه داشته باشند.

حجت الاسلام میرعمادی گفت: کشور در تمامی زمینه ها در حال پیشرفت چشمگیری است و اگر بخواهیم این روند پیشرفت را با قدرت و سرعت ادامه دهیم باید پایه های اقتصاد خود را محکم کنیم و بر ظرفیت های درون خود تکیه داشته باشیم.

وی افزود: دشمن علیه ما وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی شده است که برای مقابله با تهدیدها و تحریم های دشمن باید اقتصاد کشور را با توانمندی های درونی محکم و مقاوم کنیم که آسیبی نبیند.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم در برابر تهدیدها و تحریم های دشمن مقابله کنیم باید اقتصادی قوی داشته باشیم که آن اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان کرد: باید اقتصاد مقاومتی در بین مردم تبیین شود و اثرات و فایده های آن برای مردم گفته شود.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به حضور خانم اشتون در ایران عنوان کرد: دیدار اشتون با فتنه گران نشان می دهد که آنها دنبال فتنه جدیدی در ایران هستند که مسئولان امر با حواس خود را جمع کنند.

وی افزود: کاترین اشتون به ظاهر برای مذاکره و جلسه به ایران آمده بود ولی به سراغ فتنه گران و ضد انقلاب و برگزاری جلسه با آنها نمود.

حجت الاسللام میرعمادی اظهار کرد: با توجه به راه اندازی پرواز مستقیم خرم آباد به مشهد مقدس، در حال رایزنی هستیم که غذا و سه روز اقامت در مشهد مقدس را برای زائران لرستانی که به مشهد می روند را رایگان یا کمتر کنیم.

وی با اشاره به ساخت زائرسرای ویژه مردم لرستان در مشهد افزود: با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر انجام زائرسرای ویژه استان ها در مشهد، هفته گذشته توافقی بین ما و شهردار مشهد انجام شد که در اطراف حرم امام رضا (ع) زمینی با مساحت بین ۵۰۰ تا هزار مترمربع به صورت رایگان در اختیار استان لرستان قرار دهد تا خیران بتوانند آن را برای زائران بسازند.

وی اظهار کرد: ارزش این زمین ۱۰ میلیارد تومان است و پیش بینی شده که هزار تخت در آن ایجاد شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات