امام جمعه شهرستان دلفان:

امام جمعه شهرستان دلفان گفت: دشمنان همیشه از حضور مردم در مصلی های نماز جمعه ترسیده و در پی آن بوده که مانع حضور مردم برای شرکت در این فریضه الهی باشد اما هیچگاه موفق نبوده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر هاشمی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه دلفان با تبریک فرارسیدن سال جدید اظهار کرد: رسیدگی به فقرا، سرکشی ارحام و زیارت اهل قبور در سال جدید وظیفه همه ما است که باید به این مهم توجه داشته باشیم. امام جمعه شهرستان دلفان افزود: آن عیدی با ارزش است که ما بتوانیم کارهای خوب و با ارزش انجام دهیم.

وی با اشاره به سفرهای نوروزی مردم در سال نو بیان کرد: از زیارت اماکن مقدس غفلت نکنیم و فرزندان و خودمان را با زیارت امامان و امامزادگان در سال جدید بیمه کنیم.

امام جمعه دلفان با شاره به فرارسیدن ایام فاطمیه افزود: حرمت و قداست این ایام امری ضروری است و باید این موضوع را در سال نو به فرزندان خود آموزش دهیم.

وی افزود: باید برای باشکوه برگزار کردن این ایام و راه اندازی مجالس مذهبی به وظیفه خود در این قبال عمل کنیم.

هاشمی نژاد به اهمیت نماز جمعه در اسلام اشاره کرد و عنوان کرد: نماز جمعه اهمیت و جایگاه والایی در اسلام دارد به طوری که یک سوره از قرآن به نام جمعه نامگذاری شده است.

وی افزود: دشمنان همیشه از حضور مردم در مصلی های نماز جمعه ترسیده و در پی آن بوده که مانع حضور مردم برای شرکت در این فریضه الهی باشد اما هیچگاه موفق نبوده است.

امام جمعه شهرستان دلفان اظهار کرد: باید همیشه در این فریضه الهی شرکت کنیم و دیگران را هم برای حضور در این فریضه تشویق و دعوت کنیم.

وی با اشاره به در دست ساخت بودن مصلی شهرستان دلفان گفت: این طرح عظیم فرهنگی در حال حاضر ۳۳ درصد پیشرفت کاری دارد که در ابتدای سال آینده عملیات فاز نخست این طرح با همکاری مردم، خیران و مسئولان استان شروع می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات