رئیس تعزیرات حکومتی بروجرد:

رئیس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد گفت: پرونده های محوله اداره تعزیرات حکومتی بروجرد در سال ۹۲ بیش از ۳۲۰ مورد بوده است.

کیومرث حسن پور عصرامروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تصویب لایحه جدید مبارزه با قاچاق کالا و اجرای آن از هفتم اسفند ماه امسال، صلاحیت اولیه رسیدگی به اینگونه تخلفات، به اداره تعزیرات حکومتی محول شده است. وی، نیروی انتظامی، گمرک و اداره صنعت، معدن و تجارت را ضابطین سازمان تعزیرات حکومتی عنوان کرد و افزود: هفته گذشته ۴ واحد عطاری به دلیل نداشتن پروانه کسب و مبادرت به فروش کالای قاچاق غیر مجاز پلمپ شدند.

رئیس تعزیرات حکومتی بروجرد افزود: تعزیرات حکومتی پس از تحویل پرونده واحدهای خاطی، علاوه بر ضبط کالای قاچاق، متهمان از یک تا سه برابر ارزش ریالی کالای کشف شده، به پرداخت جریمه محکوم می شوند.

حسن پور بیان کرد: در صورتیکه ارزش کالای کشف شده بیش از ۱۰ میلیون تومان باشد، برای متهم قرار وثیقه صادر شده و اگر پایین تر از این رقم باشد، قرارهای دیگری از نوع کفالت و خروج از حوزه قضایی صادر می شود.

وی عنوان کرد: در صورتیکه کالای قاچاق به همراه خودروی حامل آن کشف شده و ارزش اقتصادی آن بیش از ۱۰ میلیون تومان باشد، ارزش خودرو نیز به جریمه تعیین شده اضافه می شود.

وی اظهار کرد: لغو پروانه کسب و ابطال گواهی نامه رانندگی را از دیگر مجازات های تبعی خاطیان است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بروجرد گفت: پرونده های محوله به این اداره را در سال ۹۲ بیش از ۳۲۰ مورد بوده است.

حسن پور اظهار کرد: قاچاق، گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و پرونده های بهداشتی از مهمترین موارد رسیده به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بروجرد است.

وی در خاتمه گفت: درآمدهای ناشی از ضبط و جریمه کالاهای قاچاق، به حساب خزانه کشور وارد می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات