مدیرکل اوقاف لرستان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۹۳ بیش از چهار میلیون نفر از بقاع متبرکه لرستان بازدید کنند که در این راستا تمهیدات لازم برای استقبال از این زائران انجام شده است.

حجت‎ الاسلام مرتضی خاکباز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۸ اسفند طرح آرامش بهاری در ۴۲ بقعه و امام زاده استان لرستان آغاز می شود. وی افزود: در بقعه متبرکه احمد پلدختر، بقعه متبرکه محمد و ابوالوفاء کوهدشت روزانه پذیرای ۷ هزار زائر هستند که نیاز است، ناجا در بحث امنیت همکاری خوبی داشته باشد.

حجت الاسلام خاکباز بیان کرد: پیش بینی می شود، در نوروز ۹۳ بیش از چهار میلیون نفر از بقاع متبرکه لرستان بازدید کنند که در این راستا تمهیدات لازم برای استقبال از این زائران انجام پذیرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان بیان کرد: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و امام راحل (ره) نیز بر این امر تاکید داشته اند در مناسبت های مختلف برنامه های فرهنگ و مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه اجرا می کند که از جمله این برنامه ها طرح آرامش بهاری است که از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین اجرا می شود.

وی عنوان کرد: به منظور اجرای این طرح ۱۰۴ مبلغ دینی به استان لرستان دعوت شده اند که این روحانیان و مبلغان دینی این مدت در خیمه هایی که در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه راه اندازی شده است، استفاده می شود.

حجت الاسلام خاکباز تصریح کرد: برنامه قرآن بخوانید، جایزه بگیرد، نقاشی بکشید، جایزه بگیرید، پاسخگویی به سئوالات شرعی، مشاوره در رابطه با وقف و خانواده و غیره از فعالیت ها و برنامه های این طرح در لرستان است.

مدیرکل اوقاف اظهار کرد: در خرم آباد این طرح در امامزاده زیدبن علی و امامزاده عبدالله، در کوهدشت در امامزاده محمد درب گنبد و ابوالوفا، در بروجرد در امامزاده جعفر، محمد و ابوالحسن، در دورود در امامزاده زیدبن علی، در ازنا در امامزاده زید و قاسم، در الیگودرز در امامزاده محمدبن حسن و مکان متبرکه حضرت قاسم و سه تن فرسش این طرح اجرا می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات