امام جمعه بروجرد:

امام جمعه بروجرد گفت: برخی تصور می کنند که فرهنگ مسئله کم اهمیتی است اما فرهنگ مبتنی بر دین و اهل بیت از مهمتری نیاز های امروز کشور است.

حجت الاسلام حسن ترابی در نخستین نماز جمعه سال ۱۳۹۳ در جمع نمازگزاران این هفته بروجرد با بیان اینکه دشمن با تشدید تحریم ها می خواهد آسیب جدی به نظام وارد کند اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ماه های پایانی سال ۹۲ سیاست های اقتصاد مقاومتی را اعلام فرمودند تا در سال جدید با دنبال کردن این سیاست ها و اجرا کردن برنامه های آن بتوان به اقتصادی قوی و مقاوم در برابر تهدیدها و تحریم ها دشمن دست یافت. وی افزود: دشمن باید بداند که علی رغم مشکلاتی که در اقتصاد و معیشت مردم به تبع این تحریم ها ایجاد شده اما ملت ایران هیچ گاه از مواضع حق طلبانه خود کوتاه نیامده است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه در سال جدید دو اصل مهم اقتصاد وفرهنگ در فرامایشات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته است، گفت: بر خلاف تصور برخی که عنصر فرهنگ را کم اهمیت می دانند فرهنگ از همه موضوعات مهمتر است و این فرهنگ است که به اقتصاد و سیاست جهت می دهد.

وی با بیان اینکه فرهنگ مهمترین و اساسی ترین مسئله کشور است افزود: فرهنگ مبتنی بر دین و فرهنگ برخاسته از دین و اهل بیت عصمت و طهارت امروز مهمترین نیاز کشور است.

حجت الاسلام ترابی گفت: امروزه با برخی از مدیران فعلی نمی توان مشکلات کشور را حل کرد و کشور بیش از پیش به مدیرانی همانند مدیران دوران فاع مقدس و یا مدیران اوایل انقلاب که از روحیه ای جهادی برخودار بودند، نیاز دارد.

وی افزود: مدیریت جهادی بر مبنای روحیه ایثار و از خودگذشتگی است و مدیر جهادی شخصی دلسوز و سخت کوش است که حاضر می شود از خود و منافع و میز و پست و مقامش در راه خدمت به مردم بگذرد.

امام جمعه بروجرد اظهار کرد: مدیران اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس در خدمت رسانی به مردم مسابقه می گذاشتند اما امروز مسابقه برخی مدیران بر ای اندوخته ها و منافع شخصی خودشان است.

وی با اشاره به اینکه نامگذاری های سالانه ای که توسط مقام معظم رهبری صورت می گیرد نوعی مشخص کردن هدف است، گفت: مقام معظم رهبری با این نامگذاری ها هدف را برای دولت و ملت تعیین می کند تا در سال پیش رو برای رسیدن به آن هدف و یا حداقل برای نزدیک شدن به ان هدف تلاش صورت گیرد.

امام جمعه بروجرد با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی گفت: در بخش نخست یعنی در بخش حماسه سیاسی مردم در انتخابات ۲۴ خرداد با حضور ۷۲ درصدی خود حماسه آفریدند و دشمنان نظام را که منتظر حضور کم رنگ مردم بودند را مایوس کردند اما متاسفانه در بخش دوم یعنی در بخش حماسه اقتصادی توفیق چندانی حاصل نشده و آن حماسه اقتصادی مورد انتظار محقق نشده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات