جشن های زیر سایه خورشید و کم کاری مسئولین لرستان

متاسفانه علیرغم استقبال مردمی که از این جشن ها صورت گرفت برخی ارگان ها و ادارات استان لرستان کم کاری آنها مشهود بود و باز هم نشان دادند که در حضور در چنین صحنه هایی از مردم عقب هستند.

به گزارش لرستان خبر، شهرهای مختلف استان لرستان روزهای گذشته همانند اغلب شهرهای کشورمان میزبان کاروان زیر سایه خورشید بودند.

جشن های مردمی زیر سایه خورشید چند سال است که به همت آستان قدس رضوی و به صورت مردمی در شهرهای کشورمان برگزار می شود.

در این جشنها که همه ساله در دهه کرامت انجام می گیرد پرچم متبرک و تعدادی از خدام حرم مطهر امام رضا(ع) به شهرها و روستاهای مختلف کشور رفته و در برنامه های فرهنگی که از طرف مردم و با همکاری دستگاه های دولتی برگزار می شود حضور می یابند.

خوشبختانه این جشن ها در تمام کشور مورد استقبال مردم واقع شده و در استان ها و شهرهای مختلف کشور عرض ارادت مردم به کاروان زیر سایه خورشید صحنه هایی زیبا را به وجود می آورد.

استان لرستان از جمله استان هایی است که استقبال مردم از این کاروان کم نظیر است و گروه های مردمی در شهرهای مختلف استان از ماه ها قبل برای برگزاری این جشن تدارک دیده و سعی کردند این مراسم را به بهترین نحو اجرا نمایند و خوشبختانه شور و علاقه و جمعیتی که برای عرض ارادت به این کاروان در شهرهای مختلف حضور یافتند چشمگیر بود و تصاویر و عکس هایی که در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری مختلف قرار گرفت موید این ادعاست.

5

متاسفانه علیرغم استقبال مردمی که از این جشن ها صورت گرفت برخی ارگان ها و ادارات استان لرستان کم کاری آنها مشهود بود و باز هم نشان دادند که در حضور در چنین صحنه هایی از مردم عقب هستند.

از جمله این ارگان ها که انتظار از آن می رفت این جشن ها را پوشش دهد صدا و سیمای مرکز استان بود. در حالی که بسیاری از شبکه های استانی کاملا این مراسم های مردمی را ضبط کرده و در زمان های  مختلف پخش می کردند در شبکه افلاک شاهد کمترین خبرها و برنامه ها در مورد این جشن ها بودیم که تاسف انگیز است در حالی که شاید کمترین وظیفه شبکه های استانی پوشش چنین اتفاقات مهمی در سطح استان باشد.

این در حالی است که که شبکه اول سیما بهترین زمان خود (ساعت 22) را به پخش این جشن ها در سطح کشور اختصاص داد و تصاویری که از سرتاسر کشور توسط شبکه های استانی گرفته شده بود را نمایش می داد اما به دلیل کم کاری شبکه افلاک، استان لرستان از این بخش که می توانست یک بار دیگر ارادت مردم لرستان را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را به خوبی نمایش دهد محروم بود.

نکته جالب اینجاست که مجریان برگزاری این جشن ها چندین روز قبل از شروع جشن در استان لرستان به مسئولین شبکه افلاک مراجعه کرده و درخواست پوشش برنامه ها و حتی ساخت مستند داشته اند که مسئولین شبکه از آنها مبلغی کلان برای این امر مطالبه نموده اند.

یکی از اصلی ترین برنامه هایی که در این جشن ها برگزار می شود دیدار عمومی خدام با خانواده شهدای استان است که متاسفانه علیرغم پیشنهاد مجریان این جشن به بنیاد شهید استان لرستان این سازمان چنین کاری را انجام نداد و خادمان تنها به منازل چند خانواده شهید در استان که خود پیش قدم شده بودند رفتند و شاهد جلسه و مراسم منسجمی از سوی بنیاد شهید نبودیم.

خدام و پرچم متبرک امام رضا(ع) روز پنج شنبه در گلزار شهدای خرم آباد حضور یافتند اما متاسفانه از سوی هیچ یک از مسئولین بنیاد شهید همراهی نمی شدند در حالی که در همه استان ها ریاست بنیاد شهید در مراسم عطر افشانی قبور شهدا حضور می یافتند.

شهرداری مرکز استان هم می توانست این جشن ها حضور فعال تر و بهتری داشته باشد اما متاسفانه این جشن ها در هیاهوی اختلافات اخیر شورای شهر و شهرداری و انتخابات شورای شهر گم شد و در حالی که سطح شهر مملو از بنرهای تبریک انتخاب رییس و اعضای هیئت رییسه شورای شهر بود حتی شاهد یک خوش آمد گویی به این کاروان نبودیم در صورتی که در بسیاری از شهرها شهرداری جشن های ویژه ای را در زمان حضور این کاروان ها ترتیب می بیند.

البته لازم است در کنار این کم کاری ها از نهادها و سازمان هایی که سهم به سزایی در برگزاری این جشن ها دارند نام برد از جمله می توان به همکاری امام جمعه های شهرهای مختلف استان، سپاه استان، زندان ها و بیمارستان های استان، اداره بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اشاره کرد.

DSC_0037.JPG

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات