کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از روز سه شنبه شاهد بارش باران در مناطق غربی و شمال غرب خواهیم بود

به گزارش لرستان خبر، امیر سرکرده با بیان اینکه هوا رنگ و بوی پائیزی به خود گرفته است، گفت: هوای سرد در بیشتر مناطق کشور حاکم شده است  به طوری که امروز صبح دما در خیرآباد زنجان به منفی چهار درجه رسید. سراب، آوج، تکاب،قزوین و فریمان نیز دمای منفی  2 درجه را تجربه کردند.  

وی ادامه داد: بارش ها امروز در استان گیلان، غرب  استان مازندران، برخی نقاط اردبیل  و ارتفاعات آذربایجان  به صورت پراکنده ادامه دارد.  
به گفته کارشناس سازمان هواشناسی  امروز در ارتفاعات  استان لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و استان کرمان  احتمال بارش پراکنده وجود دارد. 
سرکرده افزود: از فردا با ورود هوای سرد و عبور امواجی که روی شمال کشور است، بارش ها در غرب مازندران، گیلان و اردبیل تشدید می شود. روزهای سه شنبه و چهارشنبه با گسترش دامنه فعالیت این سامانه در سواحل دریای خزر و ارتفاعات شمال غرب و غرب کشور رگبار باران و وزش شدید باد را شاهد خواهیم بود. 
به گفته وی  در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در مناطقی از استان اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی احتمال بارش برف وجود دارد. 
کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در استان های ساحلی خزر و شمال غرب کشور خبر داد و افزود: دریای خزر در روزهای دوشنبه و سه شنبه متلاطم و مواج خواهد بود. 
سرکرده در مورد هوای تهران گفت: تهران امروز صاف تاکمی ابری است اما از اواخر دوشنبه شب و روز سه شنبه در برخی ساعات بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود. حداکثر دمای تهران به 19 درجه بالای صفر می رسد.  

منبع:میزان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات