به دنبال انتشار تصاویر خانواده چادرنشین

به دنبال انتشار خبری مبنی بر زندگی یک خانواده زیر چادر پلاستیکی در محور خرم‌آباد - بروجرد دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان پیگیر این موضوع شد.

بی سرپناه.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش لرستان خبر، به دنبال انعکاس خبر خانواده ای که در کیلومتر ۵ جاده خرم آباد - بروجرد در زیر یک چادر پلاستیکی زندگی می کنند، غلامرضا آقامیرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان اظهار داشت: به محض اطلاع از موضوع پرسنل شهرداری خرم آباد و نیروی انتظامی به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: بعد از اعزام نیروها به محل، مشاهده شد که یک خانم حدود ۳۵ ساله به همراه سه فرزند دو، چهار و هشت ساله خود در زیر یک چادر به طرز نامناسبی سکونت دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه با توجه به مشکوک بودن مادر و فرزندان وی به اعتیاد با دستور قضایی توسط نیروهای شهرداری و نیروی انتظامی شهرستان خرم آباد، دستگیر و تحویل مرکز نگهداری زنان متجاهر به اعتیاد شدند.

آقامیرزایی با بیان اینکه پس از انجام کار غربالگری و انجام تست مبنی بر اعتیاد و یا عدم اعتیاد این مادر و فرزندانش در خصوص آنها تصمیم گیری لازم صورت می گیرد گفت: در صورتی که مادر معتاد باشد در همین مرکز نگهداری زنان متجاهر به مدت ۳ تا ۶ ماه نگهداری و پس از سم زدایی برای اقدامات بعدی به مراکز بهزیستی تحویل خواهند شد.

وی گفت: در خصوص کودکان هم ابتدا آنها غربالگری خواهند شد و در صورتی که معتاد باشند برای سم زدایی تحویل بیمارستان اعصاب و روان خواهند شد و سپس مدت حداقل ۲۰ روز در بیمارستان بستری و سم  زدایی  خواهند شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با بیان اینکه پس از طی دوره سم زدایی با دستور قضایی تحت عنوان کودک بد سرپرست تحویل مراکز شبه خانواده بهزیستی خواهند شد گفت: اما در صورتی که این کودکان معتاد نباشند همان لحظه اول تحویل مراکز شبه خانواده بهزیستی شده و تا زمانی که پدر و مادر آنها شرایط نگهداری این فرزندان را نداشته با شند در این مراکز  نگهداری خواهند شد.

آقامیرزایی با تاکید بر اینکه به دنبال یافتن پدر این خانواده که به احتمال زیاد معتاد باشد هستیم افزود: در کل شهرستانهای استان به تعداد کافی مراکز کاهش آسیب و درمان داریم.

وی با بیان اینکه همچنین در شهر خرم آباد دو مرکز کاهش آسیب برای نگهداری معتادان متجاهر مرد و زن با ظرفیت ۳۰۰ نفر وجود دارد گفت: تا کنون نیز تمام متجاهران در سطح شهر را جمع آوری کرده ایم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با تاکید بر اینکه مردم به محض مشاهده این گونه افراد با شهرداری تماس بگیرند گفت: البته همواره با دستور قضایی دادستان ها به خصوص دادستان مرکز لرستان و با تلاش شبانه روزی شهرداری و نیروی انتظامی شهر های استان از متجاهرین معتاد پاکسازی شده و مورد امروز نیز خارج از محدوده شهر بوده ولی به محض اطلاع سریعا اقدامات لازم در این خصوص انجام شد.

آقامیرزایی از نیروهای شهرداری و نیروی انتظامی که در این خصوص اقدام کردند تقدیر کرد و گفت: بنا به دستور معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان در جریان موضوع قرار گرفتند و پیگیر اقدامات بعدی برای تعیین تکلیف این خانواده شدند. 


منبع: مهر
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات