معاون استاندار لرستان:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: تنها راه برون رفت استان لرستان از تنگناها جذب و حمایت از سرمایه گذاران است.

به گزارش لرستان خبر، محمد اصلانی روز دوشنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی استان لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: مدیران دستگاه های اجرایی لرستان باید سرمایه گذاران و بخش خصوصی را تکریم و برای حضور آنان در استان تلاش کنند.
وی با انتقاد از طولانی شدن اخذ برخی مجوزها برای فعالیت بخش خصوصی گفت: اعتبارات دولتی برای استان لرستان راهگشا نیست و توسعه لرستان در گرو حضور فعال سرمایه گذاران است.
وی تصریح کرد: با دستور وزیر راه و شهرسازی، کمربندی خرم آباد به آزاد راه ارتقا یافته و سرمایه گذار بخش خصوصی همچنان خواستار ایجاد مرکز خدمات رفاهی در این محور است.
اصلانی گفت: با طرح پیشنهادی این سرمایه گذار مشروط بر اعلام نظر نهایی شرکت آزادراه ها مبنی بر تداخل نکردن محور ارتباطی در مجموعه موافقت می شود که در این راستا انجام مقدمات کار از سوی بخش خصوصی با مسئولیت سرمایه گذار مانعی ندارد.
وی افزود: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی ززو ماهرو الیگودرز به عنوان پایلوت کشور انتخاب شده است که باید طرح های مطالعاتی این مهم به صورت مصوبه کارشناسی شده به دستگاه های اجرایی ابلاغ شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: برای اجرای این طرح ها در بخش های مختلف اقتصادی، کشاورزی، درمانی و فرهنگی دولت مجری نیست بلکه باید تسهیل گر امور باشد.
وی تاکید کرد: خروجی جلسات کارشناسی بررسی این طرح باید به سند راهبردی اجرایی تبدیل شود چراکه طرح های مطالعه شده بسیاری همچنان بدون اجرا مانده است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات