مدیرکمیته امداد شهرستان سلسله از اهدای ۱۰۱ کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان الشتری خبرداد و گفت: ۱۶۵ نوعروس در انتظار دریافت کمک جهیزیه هستند.

به گزارش لرستان خبر، و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان لرستان،  علی اشرف جهانیان، مدیر کمیته امداد شهرستان الشتر، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو میلیارد و 20 میلیون  ریال کمک هزینه ازدواج به 101    نوعروس تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است.

 

وی افزود: برای تداوم زندگی مشترک نوعروسان تحت حمایت، همسران نوعروسان تحت‌حمایت در صورتی که شغلی نداشته باشند می‌توانند به کمیته امداد مراجعه و در صورت دارا بودن شرایط  از تسهیلات قرض‌الحسنه این نهاد جهت اشتغال استفاده کنند.


جهانیان  ادامه داد: با تعاملی که با موسسات عام المنفعه و خیران در سطح شهرستان صورت گرفت و همچنین اعتبارات تخصیصی کمیته امداد، 101  نفر از آنها  با دریافت دو میلیارد و 20 میلیون  ریال راهی خانه بخت شده اند و 165 نفر از آنها در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج چشم به راه کمک های خیران نیکوکارواعتبارات کمیته امداد هستند.


مدیر کمیته امداد شهرستان الشتر  بیان کرد:  ازدواج در روحیه انسان تاثیر خوبی دارد و اگر ازدواج در چهارچوب درستی نباشد آرامش را در زندگی به هم می زند.


جهانیان اظهار کرد: کمیته امداد در جهت ترویج و تسهیل سنت حسنه ازدواج و تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیب های فردی و اجتماعی در بین جوانان در شرف ازدواج و زنان سرپرست خانوار خدمات مختلفی توسط مشاوره کمیته امداد و اساتید حوزه و دانشگاه در زمینه  بهداشت خانواده، مباحث دینی واخلاقی، روش های همسرداری، عفاف حجاب  به صورت رایگان برای نوعروسان و زنان سرپرست خانوار تحت  پوشش برگزار می کند که تاثیر خوبی در ترویج ازدواج آسان بین خانواده های تحت حمایت داشته است .


وی تصریح کرد: برای تداوم زندگی مشترک نوعروسان تحت حمایت، همسران نوعروسان  تحت‌ حمایت در صورتی‌که شغلی نداشته باشند می‌توانند به کمیته امداد مراجعه ودر صورت دارا بودن شرایط  از تسهیلات قرض‌الحسنه این نهاد جهت اشتغال استفاده کنند.


مدیرکمیته امداد شهرستان الشتر  گفت: آمارطلاق بین مدجویان تحت حمایت نسبت به افراد جامعه درصد پایین تری دارد واین نتیجه خدمات و آموزش هایی است که به صورت رایگان قبل و بعد از ازدواج در اختیار نوعروسان تحت حمایت در زمینه های مختلف  قرار می گیرد .

انتهای پیام/

منبع: شبستان

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات