رئیس محیط زیست بروجرد گفت: به مناسبت هفته هوای پاک که از 29 دیماه آغاز می شود برنامه های مختلفی از جمله معاینه فنی خودروها به صورت رایگان در بروجرد برگزار می شود.

به گزارش لرستان خبر، "مصطفی مصطفی وند" رئیس محیط زیست بروجرد گفت: شعار امسال هفته هفته پاک(با هم به سوی هوای پاک) نامگذاری شده که برنامه ها از 29 دیماه آغاز می شود.

 

 وی اضافه کرد: نواختن زنگ هوای پاک در مدارس همزمان با روز هوای پاک و اعزام کارشناسان محیط زیست به مدارس و صحبت در راستای نقش هوای پاک و راه های کاهش آلودگی هوا از برنامه های این ایام است.

 

 به گفته وی در این روز معاینه فنی خودروها به صورت رایگان انجام می شود و فیلتر هوا ارائه می شود که تعویض فیلتر هوا علاوه بر کاهش آلودگی هوا در مصرف کاهش سوخت نقش مهمی دارد.

 

 مصطفی وند با اشاره به وارونگی هوا در فصل زمستان افزود:  در فصل زمستان آلودگی هوا با توجه به وارنگی هوا بیشتر است و بیش از 70 درصد آلودگی هوا به دلیل تردد وسایل نقلیه و خودروهای فرسوده است که باید تلاش شود از تردد خودروهای تک سرنشین و فرسوده جلوگیری شود تا آلودگی هوا رخ ندهد.

 

 وی واحدهای آلاینده را از دیگر عوامل آلودگی هوا عنوان کرد و گفت: نقش صنایع آلاینده در آلودگی هوا زیاد است که متاسفانه طی یکماه گذشته در بروجرد چهار واحد صنعتی آلاینده شناسایی شده که این واحدها باید نسبت به رفع نواقص در راستای آلایندگی اقدام کنند.

 

 به گفته وی هفته هوای پاک فرصت مناسبی است تا عوامل آلودگی هوا را بهتر بشناسیم و در راستای کاهش آنها اقدام کنیم.

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: بازتاب بروجرد

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات