بررسی وضعیت نامناسب برخی از جاده های روستایی چگنی؛

برخی از جاده های روستایی در شهرستان چگنی تخریب شده و می توانند موجب بروز حوادث در مسیرهای خود شوند.

به گزارش لرستان خبر، جاده های آسفالت امروزه نقش بسزایی در زندگی روزمره انسان ها ایفا می کنند.

اکثر حمل و نقل هایی که صورت می گیرد از جاده ها انجام می شود و در این بین کیفیت آسفالت و رسیدگی به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

جهت جلوگیری از بروز حوادث رانندگی و بالا بردن سطح ایمنی جاده ها، اجرای قوانین رانندگی در طول مسیر جاده لازم است، از این جمله می توان به خط کشی جاده ها اشاره کرد که دو سمت جاده را از یکدیگر تفکیک کرده و رانندگان را متوجه مسیری که باید در آن به راه خود ادامه دهند می کند.

در کنار خط کشی وجود تابلوهای راهنمایی و رانندگی در حشیه جاده ها، رانندگان را متوجه حالات جاده پیش رو کرده و از بروز بسیاری از حوادث جلوگیری می کند.

با این وجود جاده های روستایی در شهرستان چگنی وجود دارند که به مرور زمان تخریب شده و نیازمند ترمیم هستند.

علاوه بر این، خط کشی مشخصی در برخی از این جاده های روستایی وجود ندارد که از این جمله می توان به جاده روستاهای مله بلوط، سه کره، بزآب و سفید آب را نام برد که علاوه بر آن دارای آسفالتی تخریب شده و بدون علائم راهنمایی و رانندگی در طول مسیر است.

همچنین جاده برخی از روستاهای بخش شاهیوند این شهرستان نیز تخریب شده و نیازمند ترمیم و بازسازی است که با توجه به کوهستانی بودن منطقه، خطر بروز حوادث را در این مسیر افزایش می دهد.

حال سوالی مطرح می شود که ریسک رانندگی در جاده ای با آسفالت تخریب شده و بدون خط کشی مشخص و علائم راهنمایی و رانندگی چقدر است؟

چرا این جاده های روستایی به مدت طولانی به حال خود رها شده و بازسازی نمی شوند؟

یادآور می شود روکش آسفالت جاده روستای دره بادام از سمت شهر سراب دوره در حال انجام است که در صورتی که با توجه به قرار داشتن در فصل سرد سال و بارندگی های این فصل، کلیه مسیر این جاده که تخریب شده روکش آسفالت، خط کشی و تابلوهای اخطار دهنده نصب شود می توان با آرامش و ایمنی بیشتری در این جاده رفت و آمد کرد.

لازم به ذکر است از عوامل تخریب جاده روستایی سه کره می توان به تریلی های سنگ کش معادن سنگ اشاره کرد که با توجه به عبورشان از این جاده روستایی موجب تخریب اسفالت آن شده اند، همچنین مردم این روستاها از بابت اینکه در هنگام بارندگی این تریلی ها موجب آوردن گل لای و سنگ ریزه به جاده شده و برای عبور مرور خودروهای کوچک مشکلاتی ایجاد می کنند گلایه مند هستند.

امیدواریم مسئولین مربوطه استانی و شهرستانی در جهت رفع مشکل ترمیم آسفالت و خط کشی و نصب تابلوهای اخطار دهنده در جاده های روستایی شهرستان چگنی که نیاز به ترمیم و یا خط کشی و نصب تابلو های اخطاردهنده دارند اقدام کرده تا از بروز حوادث در این جاده ها جلوگیری شود.

انتهای پیام/

منبع: خبر چگنی

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات