گزارش خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های لرستان؛

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: ارزش و اعتبار تمام ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی در ولایت‌پذیری و ولایت محوری ایشان بود.

به گزارش لرستان خبر از شهرستان های استان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرارسیدن 27 دی‌ماه سالروز شهادت فدائیان اسلام اظهار داشت: فدائیان اسلام در دوران اختناق پهلوی برای حمایت از اسلام و قرآن ایثار و ازجان‌گذشتگی کردند تا با فشار پهلوی مبارزه کنند.

وی به فرارسیدن سالروز شهادت خلبان شهید عبدالرضا کوپال از افتخارات شهرستان بروجرد اشاره کرد و افزود: خلبان شهید کوپال از شهدای شاخص دفاع مقدس و از بزرگان و نام‌آوران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که فرزند دلیر و شجاع این خطه و پیرو راستین خط امام راحل بود که با آغاز جنگ تحمیلی در همان روزهای نخستین جزو 140 خلبانی بود که مواضع عراق در خاک دشمن را بمباران کرده و خدمات شایانی در نیروی هوایی ارتش انجام داد.

خطیب نماز جمعه بروجرد با اشاره به سخنان ارزشمند و مهم رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم انقلابی و مؤمن قم به مناسبت سالگرد قیام 19 دی سال 56 عنوان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار با تشریح عوامل اقتدار ملی ایمان، معرفت دینی، قدرت دینی و اقتصاد مقاوم را چهارعنصر اقتدار ملی کشور دانستند و با تأکید بر لزوم آگاهی به اهداف دشمنان، شرط فائق آمدن بر آن‌ها را تقویت این عناصر ذکر کردند.

وی با اشاره به تأکیدات معظم له به تلاش دشمنان برای از بین بردن عناصر اقتدار نظام گفت: تضعیف ایمان، حیا، عفت، پایبندی به مبانی دینی، حاکمیت دین، توقف حرکت علمی و مخدوش نمودن عزت ملی از برنامه‌های دشمنان برای از بین بردن عوامل اقتدار نظام است.

ترابی تضعیف دستگاه‌ها و نهادهایی که مظهر اقتدار نظام است توسط دشمنان را از دیگر برنامه‌های آن‌ها در از بین بردن عناصر نظام دانست و بیان کرد: ازجمله  نقاط ضعف قوه قضائیه این است که در مقابل فساد قوی عمل‌نکرده و برخورد شدید با فساد و مفسدان اقتصادی که خواسته ملت ایران است نداشته اما حمله به قوه قضائیه خواست دشمن در جهت دوقطبی ساختن جامعه و ایجاد اختلاف است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار وجود دستگاه امنیتی قوی و نیروی انتظامی شجاع و حرکت توده عظیم مردمی به نام بسیج، روحانیت آگاه و دولت برنامه‌ریز، دقیق و شجاع را از اهداف نظام دانستند و تأکید کردند در راستای این اهداف باید حرکت کنیم و ضعف این نهادها حرکت در جهت دشمن است و مسئولان نیز نباید اختلافات خود را در میان مردم مطرح کنند بلکه باید آن را در بین خود حل‌وفصل نمایند.

امام‌جمعه بروجرد در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به ضایعه درگذشت یار دیرین انقلاب، امام و رهبری حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره و خاطرنشان کرد: فقدان این مبارز کهنسال برای ملت ایران دردناک و برای رهبر انقلاب که سابقه 59 ساله رفاقت و همکاری از نزدیک با ایشان داشتند، سخت و جانکاه بود.

وی افزود: نام هاشمی بانام انقلاب عجین شده است. ایشان در دوران مبارزات ملت ایران نقش مهمی ایفا کرد که نباید به فراموشی سپرده شود. رهبر فرزانه انقلاب نیز در پیام تسلیت خود هاشمی را تکیه‌گاه مطمئن و نمونه کم‌نظیر از نسل اول مبارزات ستمشاهی و رنج دیدگان این راه پرخطر دانستند.

ولایت‌پذیری و ولایت محوری مهم‌ترین ویژگی آیت‌الله هاشمی

حجت‌الاسلام رضا حقیان امام‌جمعه دورود نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به درگذشت یار دیرین انقلاب، امام و رهبری اظهار داشت: ازجمله ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی استکبار و صهیونیسم‌ستیزی، فداکاری نسبت به انقلاب و مردم، داشتن دغدغه رشد و پیشرفت کشور، استقامت و مبارزات قبل از انقلاب است که تاکنون به آن‌ها پرداخته نشده بود.

وی ولایت‌پذیری و ولایت محوری را مهم‌ترین ویژگی آیت‌الله هاشمی دانست و افزود: ارزش و اعتبار تمام ویژگی‌های این مجاهد خستگی‌ناپذیر در ولایت‌پذیری و ولایت محوری ایشان بود که منش ایشان را متفاوت از سایرین ساخته بود.

وی با اشاره به ارادت قلبی مردم به آیت‌الله هاشمی عنوان کرد: مردم با حضور گسترده در مراسم تشیع عشق و محبت ویژه خود نسبت به ایشان را ابراز داشتند و همین مسئله اساسی بر ولایت مداری ایشان صحه می‌گذارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات