پائیز سال 94 سیده مهتاب دچار سرما خوردگی میشود، در ابتدا در یک مرکز درمانی روستایی تحت معاینه و مداوا قرار می گیرد، ولی متاسفانه در جریان این سرماخوردگی، ویروسی وارد قلب کوچکش می شود و ...

به گزارش لرستان خبر، روستای عزیز کشته از توابع دهستان میربگ جنوبی شهرستان دلفان، قطعا از محرومترین و دورافتاده ترین روستاهای کشور است.

در دل این روستا که یکپارچه سید و از فرزندان حضرت زهرا (س) هستند، دخترکی معصوم و فراموش شده، بنام سیده مهتاب زندگی میکند که بیش از 1 سال و 6 ماه است، در درد و رنجی جانکاه به سر میبرد و دیدن آن دل هر انسان دردمندی را سخت می آزارد.  

پائیز سال 94 سیده مهتاب دچار سرما خوردگی میشود، در ابتدا در یک مرکز درمانی روستایی تحت معاینه و مداوا قرار می گیرد، ولی متاسفانه در جریان این سرماخوردگی، ویروسی وارد قلبش می شود و باعث وخیم تر شدن حالش می شود و وی را جهت درمان تخصصی به تهران منتقل می کنند.

پزشکان معالج میگویند که سیده مهتاب نیاز به پیوند قلب دارد. پدرش چند عدد از گوسفندهایش را برای درمان دخترش میفروشد، چرا که تنها منبع درآمد و سرمایه اش فقط تعداد اندکی گوسفند و چند تکه زمین کوچک و کوهستانی است که بدلیل صعب العبور بودن روستای عزیز کشته، زمین های مذکور را از طریق گاو و الاغ شخم میزند و از حاصل آنها تنها می تواند آردی برای زمستان خود تهیه کنند.

 پدر سیده مهتاب تمام گوسفندهای خود را جهت درمان دختر 9 ساله اش فروخته است، اما هنوز نتوانسته است که قدمی اساسی در جهت درمان وی بردارد. دیگر پولی برای ادامه درمانش ندارد و حتی داروی اصلی سیده مهتاب ماه هاست که قطع شده است.  

پدر این کودک با چشمانی گریان و در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت :هزینه دارو های مهتاب بسیار سنگین  است و نمی توانم از عهده مخارج درمان دخترم بربیایم.

سیده مهتاب با دیدن گریه های پدرش زبان به سخن می گشاید و میگوید : من کلاس دوم بودم که این اتفاق برایم افتاد، الان یکسال است که دیگر نمی توانم به مدرسه بروم. خانه ما به مدرسه  نزدیک است، وقتی بچه ها را  در حال بازی میبینم ، مدام غصه می خورم. پدر من توانایی پرداخت هزینه عملم را ندارد، چون او فقط یک کارگر است.

در فروردین سال 95 یک قلب اهدایی از سوی مرکز طبی کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) تهران برای سیده مهتاب 9 ساله جهت پیوند فراهم می شود.

طی تماسی تلفنی بیمارستان به پدر زهرا خبر می دهد که تا 3 ساعت دیگر بیمار را به تهران برسانید، اما در این مدت زمان آن هم در فصل بارندگی و در نبود ماشین و با جاده خاکی نامناسب میربگ جنوبی فقط می شد که مهتاب را به مرکز شهر نورآباد رساند که نزدیک به بیش از 500 کیلومتر تا تهران فاصله دارد.  پدرش ادامه می دهد : چندین بار به اورژانس هوایی خرم آباد مراجعه کردم، اما با این جواب روبرو شدم که اورژانس هوایی فقط برای مناطق صعب العبور است.  

پس از انتشار مطلب فوق در شبکه های اجتماعی، کمپین ملی "نجات فراموش شدگان" که توسط گروه جهادی ندای محرومین روستایی شهرستان دلفان راه اندازی شده و کارنامه درخشانی از خود بر جای نهاده است با اعلام یک فراخوان خواستار کمک خیرین به این خانواده روستایی شد.

حسین وشنی مدیر این مجوعه جهادی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: پس از رسانه ای شدن مشکل سید مهتاب، گروه جهادی ندای محرومین روستایی با اعلام فراخوان در کمپین خود تحت عنوان "نجات فراموش شدگان" توانست به لطف الهی در کمتر از 4 روز، هزینه درمان این دختر خردسال دلفانی  را تامین کند.

وی در اینباره اظهار داشت: در این مدت مبلغی بالغ بر 25 میلیون تومان از خیرین سطح کشور جمع آوری شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین بنیاد علمی فرهنگی صدر جهت تهیه مکان اسکان سیده مهتاب و خانواده محترمشان در تهران از ابتدا تا پایان پروسه پیوند قلب اعلام آماده کرده است.

وشنی افزود: از سوی یک خیر گمنام نیز تمامی هزینه های بیمارستانی مربوط به عمل پیوند قلب پرداخت خواهد شد.

وی در پایان گفت: جا دارد از مهربانی و بزرگواری تک تک عزیزانی که همواره در کنار فراموش شدگان و پابرهنگان هستند، سپاس قلبی خود را بجای آورم.

انتهای پیام/

منبع: دلفان امروز

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات