مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان:

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: ۳۰ تیم پزشکی امسال در دهه فجر به مناطق محروم شهری و روستایی استان لرستان اعزام می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ نبی‌اله شمس بیراند در رابطه با برنامه‌های دهه فجر سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اظهار داشت: برای ایام دهه فجر به تعداد کانون‌ها و دفاتر  استان اعم از بیمارستان‌ها، شبکه‌های بهداشت و ادارات برنامه‌های متنوعی تدارک دیده‌شده که در این ایام اجرایی می‌شوند.

وی بابیان اینکه برخی از برنامه‌های شاخص دهه فجر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار می‌شود افزود: برپایی ششمین بیمارستان صحرایی به نام شهید والامقام هوشنگ الهیاری به مدت پنج روز در سراب حمام شهرستان پلدختر  برگزار می‌شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به خدمات پزشکی و پیراپزشکی در این بیمارستان صحرایی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود با برپایی این بیمارستان با حضور داوطلبانه 87 متخصص و فوق تخصص ویکصد و پنجاه پزشک عمومی شامل فوق تخصصین قلب و عروق، اعصاب، زنان، اطفال و ریه و نیز متخصصین داخلی، جراح عمومی، زنان و زایمان، کودکان، قلب و عروق، رادیولوژی، چشم، اورولوژی، ارتوپد، عفونی، روان‌پزشکی،کلیه، ریه، بیهوشی، پوست، مغز و اعصاب و گوش و حلق و بینی، روان‌پزشکی، داروسازی ونیز حضور روزانه بیش از 12 پزشک عمومی به همراه کارشناس‌های مامایی، پرستاری و بهورز خدمات بهداشتی درمانی به بیماران به‌صورت رایگان ارائه شود.

وی بیان کرد: در این اعزام رشته‌های بهداشت، روانشناسی و مشاوره و رابطین بهداشت و طلبه برادر جهت مشاوره دینی و اعتقادی و حضور مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های استان زمینه ارائه خدمات رایگان را برای اهالی جنوب استان فراهم کنند.

شمس بیرانوند با برپایی این بیمارستان برنامه‌های فرهنگی شامل برپایی نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع تأثیرات ماهواره بر بنیاد خانواده، نمایشگاه حجاب و حجاب برتر، برگزاری نمایشگاه یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی لرستان، برگزاری ایستگاه نقاشی با موضوع نماز و احکام همراه با جوایز، مزین کردن محیط بیمارستان با تصاویر شهدای جامعه پزشکی لرستان و شهدای شهرستان پلدختر، پذیرایی از مدعوین و مراجعه‌کنندگان با چای و شیر به‌صورت رایگان، برپایی نماز جماعت، پخش بروشور( حجاب و عفاف.امربه معرف ونهی از منکر) و اهدای بسته‌های فرهنگی به پزشکان، پرسنل و مراجعه‌کنندگان توسط حلقات صالحین ارائه می‌شود.

وی غبارروبی غبور مطهر شهدا را یکی از برنامه‌های دهه فجر دانست و  گفت: دیدار با خانواده معزز شهدای جامعه پزشکی و برگزاری یادواره شهدای جامعه پزشکی  و تقدیر از خانواده‌های شهدا نیز در این ایام انجام می‌شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: برگزاری نشست شورای عالی و کارگروه سلامت بسیج جامعه پزشکی استان،  دیدار با نماینده ولی‌فقیه در شهرستان‌های استان ، شرکت اعضای صالحین در نماز دشمن‌شکن جمعه، برگزاری نشست روشنگری، برگزاری مسابقه فوتسال جام فجر، بازدید از حلقات صالحین ، برپایی30 ایستگاه سلامت (پایش قند خون و فشارخون، مشاوره و ویزیت به‌صورت رایگان) در مصلی های سراسر استان و حضور پرشور اعضای بسیج جامعه پزشکی سراسر استان در راهپیمایی 22 بهمن  از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان در ایام دهه فجر است.

وی ضمن تقدیر از کانون‌های بسیج جامعه پزشکی برای اجرایی کردن این برنامه‌ها، بیان کرد: امسال در دهه فجر30 تیم پزشکی به مناطق محروم شهری و روستایی استان اعزام می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات