تهدید سلامتی در آرایشگاه های متخلف؛

بسیاری از آرایشگاه ها خدماتی ممنوع و غیر مجاز مانند تاتو، پاک سازی پوست، تجویز لاغری، لیزر، برداشتن خال، رفع چین و چروک را انجام می دهند که این خدمات در آرایشگاه ها تخلف است و متاسفانه 80 درصد آرایشگاه های بروجرداین خدمات ممنوع را ارائه داده و تهدیدی برای سلامتی هستند.

به گزارش لرستان خبر، مدت هاست که تب زیبایی به هر قیمتی بر جان برخی از افراد افتاده و به هر حاضر هستند زیبایی را که دوست دارند به دست آوردند و در این میان آرایشگاه ها هم از این فرصت سوء استفاده کرده و زیبایی هایی را مجاز یا غیر مجاز پیشنهاد می دهند.

 

 متاسفانه روز به روز بر تعداد آرایشگاه های شهر آن هم با نام و نشان ماهواره ای و اسامی غربی در شهر افزوده می شود و در تبلیغات خود از عنوان هایی استفاده می کنند که انگار در همه زمینه ها فعال بوده و در هر رشته ای تخصص دارند.

 

 خدماتی مثل تاتو، پاکسازی پوست، کاشت ناخن، تجویز لاغزی، ماساژ درمانی، لیزر و ....را برای بانوان در لیستی روی دیوار نصب می کنند و می خواهند چهره ای متفاوت را تحویل دهند اما گاهی در این میان سلامت افراد فدای زیبایی می شود.

 

 می توان گفت رقابت در بین آرایشگاه های زنانه بسیار زیاد است و این آرایشگاه ها مجاز یا غیر مجاز فعالیت هایی را فراتر از آنچه که باید انجام می دهند تا مشتریان بیشتری جذب کنند.

 

 با ورود به برخی از آرایشگاه ها، انسان حیرت زده می شود به طوری که به نظر می رسد این مکان بیشتر به مطب یک پزشک متخصص شبیه است تا آرایشگاه، انواع لوازم و دستگاه هایی برای زیبایی و پوست، لاغری، رفع چین و چروک، برداشتن خال و زگیل، تاتو، کاشت ناخن دیده می شود و به نظر می رسد نظارت کافی در خصوص آرایشگاه ها ضعیف است.

 

 گرچه بارها و بارها گفته می شود تاتو کردن در آرایشگاه ها ممنوع است اما این کار به راحتی در اکثر آرایشگاه ها انجام می شود و با انجام این کار و دیگر خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند هزینه های میلیونی به جیب می زنند.

 

 متاسفانه برخی از مشتریان در هنگام دریافت این خدمات سلامتی خود را از دست می دهند مانند ایست قلبی، از بین رفتن عصب لب و ابرو در هنگام تاتو، و دیگر مشکلاتی که کم نیستند اما دیده هم نمی شوند.

 

 "معصومه البرزی" کارشناس بهداشت شبکه بهداشت و درمان بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: بسیاری از آرایشگاه هایی که این نوع خدمات را ارائه می دهند در ساعاتی که امکان بازرسی نیست و در زمان های تعیین شده و خلوت این کار را انجام می دهند.

 

 وی اضافه کرد: انجام تاتو غیر بهداشتی و ممنوع است چرا که رنگ استفاده شده در تاتو شیمیایی است و مشخص نیست این رنگ از چه موادی ساخته شده و تعدادی از مراجعه کنندگان به این رنگ تاتو حساسیت دارند، البته در هنگام تاتو برای بی حسی از موادی استفاده می شود که ممکن است باعث ایجاد شوک شود و اگر فردی بیماری زمینه ای داشته باشد منجر به ایست قلبی می شود.

 

 البرزی اظهار داشت: تا کنون چندین نفر بر اثر تاتوی ابرو و لب عصب این قسمت را از دست داده و همچنین استفاده از رنگ تاتوسرطانزایی را به دنبال دارد.

 

 به گفته وی 80 درصد آرایشگاه ها به صورت غیر قانونی خدماتی که ممنوع است و مشکل بهداشتی دارد را ارائه می دهند و با توجه به این که بارها و بارها در مورد غیر قانونی و غیر بهداشتی بودن این خدمات هشدار داده شده و گاهی ممکن است به قیمت به دست آوردن زیبایی، سلامتی فرد از بین برود اما متاسفانه تقاضا برای تاتو و انجام برخی از کارها زیاد است.

 

 به گزارش بازتاب بروجرد نیاز است که نظارت ها و بازرسی از آرایشگاه ها بیشتر شود و فرصت سوء استفاده از برخی فرصت طلبانی که تهدید کننده سلامتی مردم هستند، گرفته شود.

 

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: بازتاب بروجرد

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات