برای اولین بار در سطح کشور؛

شهردار خرم آباد گفت: مسابقه طراحی المان ها با موضوعیت شهدای مدافع حرم برای اولین بار در سطح کشور برگزار می شود و طرح های برگزیده در شهرداری مورد استفاده قرار می گیرند.

به گزارش لرستان خبر، یحیی عیدی بیرانوند؛ شهردار خرم آباد در رابطه با نصب المان ها و تمثال ها با موضوع ایثاروشهادت در سطح میادین و ورودی های شهر گفت: در زمان مدیریت های قبلی طراحی و نصب المان ها به صورت سلیقه ای بوده و تا کنون کار علمی و پژوهشی به صورت جدی در این زمینه انجام نشده است.

شهردار خرم آباد

وی افزود: برای ساماندهی طرح های المان ها و میادین به دنبال تشکیل کارگروهی متشکل از صاحب نظران و طراحان موفق هستیم که از نظرات کارشناسان و هنرمندان در انتخاب و طراحی المان ها استفاده کنیم به این منظور  که تمام هنرمندان و کسانی که در این زمینه صاحب علم اند و در ساخت المان تبحر دارند طرح ها را به شهرداری پیشنهاد بدهند.

شهردار خرم آباد اظهار داشت: درهمین خصوص یک مسابقه در سطح کشوری با موضوع طراحی المان ها با موضوعیت شهدای مدافع حرم برگزار می شود و بهترین طرح ها برگزیده می شوند و در شهرداری مورد استفاده قرار می گیرد.

عیدی بیرانوند بیان کرد: این مسابقه برای اولین بار است که با همکاری بسیج مهندسی در سطح کشور برگزار می شود و ان شالله در اولین گام علمی و پژوهشی المان هایی با محوریت شهدا مخصوصا شهدای مدافع حرم رونمایی می شود.

وی عنوان کرد: در به کارگیری تمثال شهدا در میادین و ورودی های شهر به دنبال طرحی هستیم که بعد از یک و یا دوسال رنگ و روی آن از بین نرود چیزی باشد که علاوه بر زیبایی ماندگاری هم داشته باشد.

شهردار خرم آباد با اشاره به ساخت تندیس برخی شهدا همچون شهید چاغروند و شهید انوشیروان رضایی، گفت: هدفمان این است که تندیس ها و سردیس ها با کیفیتی مطلوب که ساخته شوند که در معرض برف وباران و آفتاب قابل صدمه دیدن نباشند.

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: خبر افلاک

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات