کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت بروجرد خبر داد

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: در 9 ماهه امسال 251 مورد نمونه‎برداری مواد غذایی صنعتی و سنتی در این شهرستان انجام شده است.

به گزارش لرستان خبر محمود رازانی ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بروجرد اظهار کرد: از مجموع 251 مورد نمونه‎برداری انجام شده از مواد غذایی صنعتی و سنتی 126 مورد آن مطلوب و 135 مورد دیگر نامطلوب بوده است.

وی همچنین از معدوم‎سازی 17 هزار و 235 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شهرستان بروجرد در مدت یاد شده خبر و ادامه داد: در این بازه زمانی علاوه بر صدور 105 مورد اخطاریه بهداشتی، 36 مورد پلمب و تعطیلی و به همین تعداد معرفی به مراجع قضایی صورت گرفته است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: در 9 ماهه امسال 259 مورد نمونه‎برداری از نان برای سنجش میزان جوش شیرین و نمک استفاده شده در این ماده غذایی انجام شده که از این تعداد 257 مورد مطلوب و 2 مورد در دو نانوایی بربری نامطلوب بوده است.

رازانی خاطر نشان کرد: در این مدت 32 مورد نمونه‎برداری از سبزی خام در شهرستان بروجرد انجام و همه موارد نمونه‎برداری شده مطلوب گزارش شده است.

وی با اشاره به توزیع شیر در طول یک ماهه نخست سال جاری در مدارس شهرستان بروجرد اضافه کرد: در 5 نمونه‎گیری انجام شده از شیر مدارس همگی مطلوب گزارش شده است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد تاکید کرد: در 9 ماهه سال جاری یکهزار و 192مورد نمونه‎برداری به منظور انجام آزمایش میکروبی آب از آب شرب شهری و روستایی این شهرستان انجام شده است که از این تعداد 1090 مورد مطلوب و مابقی نامطلوب بوده است.

رازانی اظهار کرد: همچنین در مدت یاد شده 127 مورد نمونه‎برداری آب شرب به منظور انجام آزمایش شیمیایی در شهرستان بروجرد انجام شده که همه موارد نمونه‎برداری شده مطلوب بوده است.

در این جلسه همچنین بر آموزش همگانی شهروندان بروجردی به منظور جلوگیری از ابتلای طیور و پرندگان به بیماری آنفلوآنزای پرندگان و به نصب تراکت‎های اطلاع‎رسانی در ادارات این شهرستان تاکید شد.

 

انتهای پیام/

منبع: فارس

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات