رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان می‌گوید:«همه تلاش آن است که نمایشگاه دائمی سنگ در لرستان ایجاد شود تا صنعت سنگ استان رونق گیرد». محمدرضا صفی‌خانی توضیح می‌دهد:«لرستان سومین استان کشور از نظر تعداد واحدهای سنگ بری است ولی مهم ترین مشکل این است که تجهیزات این صنعت به روز نیستند […]

به گزارش لرستان خبر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان می‌گوید:«همه تلاش آن است که نمایشگاه دائمی سنگ در لرستان ایجاد شود تا صنعت سنگ استان رونق گیرد».

محمدرضا صفی‌خانی توضیح می‌دهد:«لرستان سومین استان کشور از نظر تعداد واحدهای سنگ بری است ولی مهم ترین مشکل این است که تجهیزات این صنعت به روز نیستند و قدیمی و فرسوده هستند».

صفی‌خانی تأکید می‌کند رویکرد این است که بهسازی و نوسازی به طور جد پیش گرفته شود و انتقال تکنولوژی مدرن صورت گیرد.

وی توضیح می‌دهد وقتی تجهیزات فرسوده و قدیمی باشند روشن است که کیفیت نیز پایین می‌آید.

معاون اقتصادی استاندار لرستان، مهرداد غضنفری نیز خبر داده است 24 درصد صنعت سنگ کشور در استان لرستان قرار دارد.

غضنفری نیز با صفی‌خانی هم نظر است که تکنولوژی باید به روز شود تا صادرات سنگ استان بتواند با سایر رقیبانش رقابت کیفی کند. بازاریابی مستمر نیز از دیگر موضوعات مهم در این حوزه است.

به گزارش چکیده خبر:

این مهم است که چنانچه نمایشگاه سنگ استان به صورت دائمی برپا شود خود به خود می‌تواند در زمینه‌ی بازاریابی و اخذ تکنولوژی‌های جدید نیز موفق شود.

همچنین اهمیت دارد که دولت با رویکرد نظارتی از بسته‌های تسهیلاتی انبساطی برای انتقال تکنولوِژی‌های مدرن و به روز صنعت سنگ به لرستان اقدامات اثربخش‌تری انجام بدهد.

انتهای پیام/

منبع: هومیان نیوز

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات