معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از تزریق 2000 میلیارد تومان اعتبار در قالب سند اشتغال استان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، مهندس مهرداد غضنفری امرایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مناطق مزیت‌هایی وجود دارد که باید از آنها در قالب خوشه استفاده کرد و مورد حمایت قرار بگیرند.

وی ادامه داد: برای مطالعه خوشه‌ها سیری که توسط شرکت شهرک‌های استان پیش می‎رود روند خوبی داشته اما در این حوزه می‌بایست فراتر از اینها کار کرد.

غضنفری امرایی اضافه کرد: باید سازمان صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان فرادستگاهی روی این موضوع کار کنند و این مصداق بارز درون‌زا بودن است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با اشاره به آمار بیکاری استان گفت: مرجع این گزارشات مرکز آمار کشور است و همین اعداد و ارقام مبنای تصمیم‌گیری هستند. هم اکنون از نرخ بیکاری 20.2 درصد به 13.3 درصد رسیده‌ایم.

وی افزود: همچنین 138 واحد تولیدی فعال در استان داریم و طی این سه سال 92 واحد نیز احیا شده‌اند. بیش از 200 میلیارد تومان هم در قالب سند اشتغال به این واحدها تزریق شده است.

غضنفری امرایی با اشاره به خبر کذب بودن آمار بیکاری استان بیان کرد: متأسفانه سایت‌ها از صحبت‌های نماینده استان استنباط‌های خود را داشته و گزارش‌هایی ارائه دادند که صحت ندارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه خیلی از ظرفیت‌های راکد استان هم اکنون احیا و فعال شده‌اند، افزود: با اقداماتی که انجام شده توانسته‌ایم رتبه اول را در جذب و رونق تولید کسب کنیم و تنها 71 میلیون دلار در کشت و صنعت سرمایه‌گذاری داشته باشیم.

وی یادآور شد: تا به حال 450 مقام مسئول کشوری به استان آمده‌اند و تمام برنامه‌ ما هدایت استان به سمت استفاده از تمام ظرفیت‌هاست که در این راستا هارمونی خوبی بین تمام ارکان به وجود آمده است.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات