در سایه غفلت مسئولان؛

ایجاد و فعالیت کانال تلگرام در مدارس ممنوع است اما برخی از مدارس به این موضوع توجهی ندارند و با ایجاد کانال هایی بیشتر وقت دانش آموزان را در زمان غیر مدرسه گرفته و این کانالها راه ارتباطی معلمان و اولیاء شده است.

به گزارش لرستان خبر، این روزها ارتباط برخی از معلمان مدارس با اولیای دانش آموزان در کانال های تلگرامی برقرار می شود، اولیای دانش آموز از طریق گوشی های همراه و حضور در کانال ها از وضعیت درسی فرزندان خود مطلع می شوند.

 

 این در حالیست که ممنوعیت ایجاد کانال تلگرام در مدارس بارها و بارها اعلام شده اما بی توجهی به این موضوع توسط برخی از مدارس دیده می شود، مدارسی که به این قانون ها توجهی ندارند و حضوری فعال در کانال تلگرامی دارند.

 

 گرچه استفاده موبایل برای دانش آموزان در مدارس ممنوع است و داشتن گوشی توسط دانش آموزان تخلف است اما این ممنوعیت برای معلمان در سر کلاس های درس هم اعلام شده چرا که استفاده تلفن همراه سبب می شود تا ذهن دانش آموزان از امور درسی به سمت گوشی منحرف شود.

 

 متاسفانه در سایه غفلت مسئولان این روزها برخی از مدارس کانال هایی را ایجاد کرده و معلمان هم مدام با گوشی های خود از لحظه لحظه کلاس، درس، امتحان، بازی و یا هر فعالیت دیگری عکس گرفته و اینها را به ترتیب در کانالها می چینند.

 

 استفاده تلفن همراه مانع تمرکز دانش آموزان در یادگیری درسها دارد اما بی توجهی به این امر و قانون ممنوعیت تلفن همراه در کلاس درس باعث شده تا برخی از معلمان خیلی راحت در هر لحظه ای که بخواهند از گوشی هوشمند خود در سر کلاس استفاده کرده و با آدرس این کانال از همه دانش اموزان می خواهند که عضو شوند.

 

 گاهی هم دیده می شود آموزش های درسی از طریق این کانال ها ارائه می شود در حالی که باید آموزش فقط در مدارس و توسط معلم و آن هم در زمان مدرسه باشد و در زمان غیر مدرسه دانش اموزان همه حواسشان به امور درسی باشد نه اینکه مدام سرشان در گوشی باشد و پیام های معلم را یک به یک بخوانند.

 

 همه این موارد در حالیست که بارها توسط کارشناسان گفته شده فضای مجازی و استفاده بیش از اندازه از آن سبب افت تحصیلی دانش آموزان می شود اما دقیقا برخی از مدارس با ایجاد کانال های تلگرامی شرایط را برای استفاده بیشتر دانش آموزان فراهم می کنند.

 

 "جمشید ابوالفتحی" رئیس آموزش و پرورش بروجرد در گفت وگو با بازتاب بروجرد گفت: همانگونه که استفاده موبایل توسط دانش اموزان در مدارس ممنوع است طبق بخشنامه استفاده از گوشی همراه برای همه معلمان در سر کلاس درس نیز ممنوع می باشد.

 

 وی اضافه کرد: در خصوص ایجاد کانال های تلگرامی بارها جلساتی با مدیران و معلمان برگزار شده و اعلام شده که ایجاد کانال تلگرامی توسط معلمان مدارس کاملا ممنوع است و نباید هیچ فعالیتی در کانالها وجود داشته باشد.

 

 ابوالفتحی اظهار داشت: وجود کانال ها باعث می شود تا تمرکز دانش آموزان مختل شود و زمان زیادی را برای رسیدگی به درس و تکلیف در فضای مجازی صرف کنند.

 

 به گزارش بازتاب بروجرد همه این موارد به دلیل عدم نظارت های کافی رخ می دهد که نیاز است شرایط را برای تحصیل دانش اموزان فراهم کنیم نه این که شرایط را برای حضور در فضای مجازی.

 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات