رئیس دانشکده فنی و حرفه ای سما فیروزآباد :

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای سما فیروزآباد؛ بتن های آماده مورد استفاده در ساخت و ساز های ساختمانی شهرستان فیروزآباد استاندارد نیست و با بروز کوچکترین حادثه غیر مترقبه فاجعه رخ خواهد داد.

به گزارش لرستان خبر، محسن غلامی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای سما فیروزآباد گفت: بیشتر ساختمان های شهرستان فیروزآباد از  اسکلت های بتنی استفاده می کنند و یا بتن نقش مهمی در ساخت ساختمان ها دارد. اما متأسفانه با تحقیقات گروه عمران این دانشکده بر روی بتن های آماده نتایج بسیار ناامید کننده ای از کیفیت پایین بتن ها به دست آمده است.

وی افزود: از آنجایی که نظارت مستمر و کارا بر روی کارگاه های ساخت بتن آماده وجود ندارد ادامه ی این روند خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی را در صورت رخ دادن یک حادثه غیر مترقبه به بار خواهد آورد. 

غلامی در ادامه گفت: نتایج این آزمایشات طی نامه های جداگانه به فرمانداری،شهرداری و شورای اسلامی شهرستان اعلام و تقاضا شده است تا در جهت مرتفع کردن این مشکل بنیادی، پیگیری های لازم از جمله استاندارد سازی کارگاه های بتن آماده و نظارت مستمر بر روند تهیه بتن آماده صورت گیرد.

مدیر دانشکده فنی و حرفه ای سما در پایان افزود: گروه عمران این دانشکده آماده هرگونه همکاری علمی و اجرایی در این زمینه با مسئولین مربوطه را دارد.

 

انتهای پیام/

منبع:  فیروزنا 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات