دریکوند خبر داد:

گروه فرهنگی: سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان از اعزام ۲۰ هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور در سال‌تحصیلی جدید خبر داد و گفت: این اعزام‌ها تا خردادماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش لرستان خبر، نظرخدا دریکوند، سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان یک‌شنبه، ۲۶ دی‎ماه در دیدار فرماندهان سازمان بسیج فرهنگیان و بسیج دانش‌آموزی لرستان، گفت: نباید آموزش و پرورش و بسیج را به‌عنوان دو نهاد جدا از هم تصور کرد چراکه این دو نهاد تاثیر گذار مشترکات فراوانی با هم دارند.
وی با بیان این‌که فرهنگیان در عرصه‌های مختلف انقلاب همواره حضوری تعیین کننده و اثربخش داشته‌اند، تعامل و مشارکت را  از باورها و سیاست‌های محوری دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و ادامه داد: تربیت انسانی خودباور و خداباور برپایه  سبک زندگی  ایرانی ـ اسلامی یکی‌از مهمترین اهداف آموزش و پرورش بوده و مسلم است که این رسالت مهم تنها با مشارکت و تعامل با سایر دستگاه‌ها امکان‌پذیر است.
دریکوند افزود: ما که به نظام اجتماعی معتقدیم، بر این باوریم که در این نظام اجتماعی باید هر جزئی علاوه‌بر این‌که کار و وظیفه خود را به‌خوبی انجام می‌دهد، در خدمت اهداف و آرمان‌های جامعه باشد و از تک‌روی جلوگیری کند.
وی از دستگاه‌ها و نهادهایی مانند بسیج، سپاه و آموزش و پرورش به‌عنوان ارکان این نظام اجتماعی یاد کرد و گفت: باید همه به‌دنبال اهداف متعالی باشیم و همدیگر را در رسیدن به اهداف کلان تعلیم و تربیت یاری کنیم.
دریکوند ایثار و فداکاری را در دوران هشت سال دفاع مقدس، حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل عنوان کرد و افزود: این ایثار و جهاد امروز شکل دیگری به خود گرفته و در عرصه‌های مختلف اجتماع می‌طلبد تا با نیازهای روز جامعه حرکت کنیم.
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان بر تعامل دو طرفه بین بسیج و آموزش و پرورش تاکید و تصریح کرد: این تعامل و همکاری اگر بر پایه برنامه‌ریزی و هماهنگی قبلی باشد کمک می‌کند تا دانش‌آموزان و فرهنگیان بهتر به وظایف خود عمل کنند و از آسیب به آموزش و پرورش دانش‌آموزان جلوگیری خواهد کرد.
دریکوند یادآور شد: امروز با وجود منابع انسانی متعهد و تحصیل کرده، واژه‌هایی مانند بسیج، ایثار، جهاد و شهادت در آموزش و پرورش غریبه نیست و این واژه‌ها با سرشت فرهنگیان عجین شده است.
وی از اعزام ۲۰ هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور خبر داد و گفت: این اعزام‌ها تا خردادماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
طرح آیه‌های تمدن و راهیان نور؛ از مهمترین برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی
در ادامه این دیدار زین‌العابدین حسینی، فرمانده بسیج دانش‌آموزی لرستان شکل‌گیری بسیج دانش‌آموزی را با توجه به نیاز جامعه و فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ضروری عنوان کرد و گفت: سازمان بسیج دانش‌آموزی با اولویت برنامه‌های آموزشی و حمایت از نخبگان و فرهنگ‌سازی در جامعه تلاش می‌کند تا در کنار آموزش و پرورش به تحقق اهداف کلان تعلیم و تربیت کمک کند.
وی طرح آیه‌های تمدن و راهیان نور را از مهمترین برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با تعامل سازنده شاهد تحق اهداف مشترک در سطح مدارس باشد.
در ادامه این دیدار سپهوند، فرمانده سازمان بسیج فرهنگیان هم تعامل را لازمه توفیق بسیج فرهنگیان برشمرد و افزود: بسیج فرهنگیان به‌دنبال انتقال آرمان‌های انقلاب به نسل جوان آینده‌ساز جامعه است.
وی تشکیل حلقه‌های صالحین و دوره‌های آموزشی توانمندسازی معلمان را از جمله اقدامات سازمان بسیج فرهنگیان عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: ایکنا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات