مسئول بسیج دانش‌آموزی استان لرستان:

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان لرستان گفت: اردوهای جهادی به مناسبت دهه فجر در سطح شهرستان‌های استان لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ سید زین العابدین حسینی اظهارداشت: پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران یادآور حماسه بزرگ مردان و شیرزنانی است که در راه رسیدن به آرمان‌ها و خواسته‌های دینی و انقلابی ذره‌ای کوتاه نیامدند.

وی در رابطه با برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی استان در دهه فجر افزود: سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه حضرت ابولفضل (ع) لرستان نیز همگام با سایر اقشار بسیج و دوشادوش آحاد ملت برنامه‌های را جهت زنده نگه‌داشتن  اصول و ارزش‌های انقلاب برگزار می‌کند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان لرستان عنوان کرد: هدف از برگزاری برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی استان در ایام دهه فجر تبیین مبانی اصول، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، تقویت غیرت دینی و ملی دانش‌آموزان نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی، ترویج آرمان‌ها، اندیشه و سیره حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای در جامعه دانش‌آموزی، ارتقا آگاهی نسل امروز در رابطه با حفظ دستاوردهای انقلاب، ارتقا سطح بصیرت جامعه هدف نسبت به آسیب‌ها و تهدیدات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی بیان کرد: تأکید بر شعارهای اصیل انقلاب، تقویت گفتمان انقلاب اسلامی، تبیین پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نمایش کارآمدی نظام اسلامی از دیگر اهداف برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی در دهه فجر است.

حسینی گفت: در روز 12 بهمن 95 که به نام انقلاب اسلامی امام خمینی ولایت فقیه و رهبری نام‌گذاری شده است مراسم صبحگاه سراسری همراه با به صدا درآوردن زنگ انقلاب اسلامی در واحدهای مقاومت بسیج برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روز 13 بهمن به نام انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی، مشارکت اجتماعی، عدالت و پیشرفت نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: در این روز  نشست‌های روشنگری و برنامه‌های متنوع دیگر با موضوعات دستاوردهای انقلاب در حوزه و واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان لرستان شعار روز 14 بهمن را انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت دانست و خاطر نشان کرد: در این روز دیدار و سرکشی از خانواده‌های شهدای دانش‌آموز و مراسم عطرافشانی مزار شهدای دانش‌آموز انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: در جمعه 15 بهمن که به نام انقلاب اسلامی، رسالت زینبی و حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) نام‌گذاری شده است، حضور سازمان یافته دانش‌آموزان  بسیج در نماز جمعه و برگزاری دو رهروان شهدا و کوهپیمایی را خواهیم داشت.

حسینی با بیان اینکه در روز شمار دهه فجر از روز شانزدهم به عنوان انقلاب اسلامی، منزلت زن، تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی یاد شده است، افزود: در این روز نیز نشست با موضوع اثرات مخرب ماهواره و شبکه‌های اجتماعی بر روی دانش‌آموزان و خانواده آنان و بررسی راهکارهای ورود موثر جریان ساز به شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: در هفدهم بهمن ماه که به نام انقلاب اسلامی جوانان نهضت علمی و اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده است، اردوهای یک روزه جهادی، برگزاری نمایشگاه از اردوهای جهادی و طرح هجرت را در شهرستان‌ها، حوزه‌ها و واحدها خواهیم داشت  به طوری که در هر شهرستان یک اردو برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان لرستان بیان کرد: هجدهم بهمن به نام انقلاب اسلامی هویت دینی ترویج معنویت فرهنگ و تمدن اسلامی نام‌گذاری شده که به همین منظور برنامه‌های مختلفی در سطح مدارس برگزار می‌شود.

وی گفت: در 19 بهمن ماه سال 95 که از آن به عنوان روز  بهمن انقلاب اسلامی بعیت بیاد ماندنی نیروی هوایی قبل از پیروزی انقلاب در سال 57 یاد می‌شود ویژه برنامه‌هایی به همین مناسبت در مدارس استان برگزار می‌شود.

حسینی شعار روز بیست بهمن را انقلاب اسلامی وحدت ملی حمایت از جبهه مقاومت و مبارزه با تروریسم بین الملل دانست و تصریح کرد: در   20بهمن بزرگداشت شهدای حدافع حرم و تجلیل از دانش‌آموزان خانواده شهدای مدافع حرم برگزار و درصورت امکان رزمندگان مدافع حرم  برای بیان خاطرات در مدارس حضور پیدا می‌کنند.

وی اظهارداشت: در روز 21 بهمن که به نام انقلاب اسلامی، الهام  بخشی استکبار ستیزی و مقابله با نفوذ دشمن نام‌گذاری شده است، مراسم نمادین استکبار ستیزی در کلیه مدارس استان برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان لرستان افزود: روز جمعه 22 بهمن که به نام به انقلاب اسلامی استقلال، آزادی جمهوری اسلامی نام‌گذاری شده دانش‌آموزان دوشادوش سایر اقشار ملت در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا می‌کنند و سرود 1357 نفری توسط دانش‌آموزان استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات