به گزارش لرستان خبر، ناصر بابایی در سخنانی با اشاره به مشکلات اورژانس شهرستان پلدختر اظهار داشت: در صورت تکمیل فضای اورژانس و تحویل آن حدود ۲۰ تخت به تخت های بیمارستان اضافه می شود و چنانچه بتوان دیالیز را جابجا کرد باز هم در همان قسمت دیالیز فضا بیشتر شده و ۱۰ تخت به ظرفیت تخت ها اضافه می شود.

وی با بیان این که فضای فیزیکی لازم را برای جابجایی بخش دیالیز در نظر گرفته ایم گفت: با جابجا شدن بخش دیالیز، «سی سی یو» به محل دیالیز منتقل شده و در مکان سابق «سی سی یو» ۴ تخت «آی سی یو» در بیمارستان پلدختر راه اندازی  می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر افزود: این خدمات را وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی کشور با توجه به چارت جمعیتی شهرستان پلدختر بالاتر از نرم جمعیتی ارائه می دهد که امیدواریم این خدمات در نهایت تا پایان شش ماه سال آینده به مرحله عمل برسد.

بابایی گفت: اورژانس بیمارستان در گذشته شش ماه تا یک سال از لحاظ فیزیکی راکد و فعالیتی نداشته که هم اکنون دیوارچینی های داخلی آن در قسمت تخریب شده انجام  و پایه های فلزی آماده و جوشکاری آن در حال انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد: ساختمان اورژانس بیمارستان پلدختر تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۶ تکمیل و به بهره برداری برسد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر به فعالیت پزشکان متخصص در بیمارستان امام خمینی (ره) پلدختر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با همکاری و پیگیری های رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی تعداد ۱۳ متخصص در این بیمارستان فعالیت دارند.

بابایی افزود: جراح عمومی که در بیمارستان پلدختر فعالیت می کند یکی از بهترین جراح های مجرب است که در راستای خدمت به مردم بالاتر از یک جراح عمومی فعالیت می کند.

وی گفت: در گذشته وضعیت بیمارستان در حد یک درمانگاه بود ولی خوشبختانه اکنون با پیگیری های انجام شده به حالت و روال عادی برگشته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر افزود: هم اکنون مشکل عمده بیمارستان امام خمینی (ره) پلدختر کمبود تخت است که به دلیل تخریب ساختمان اورژانس که در گذشته صورت گرفته حدود ۲۰ تخت از سیستم سرویس دهی خارج شده و ساختمان آن اورژانس فعلی است.

بابایی گفت: متاسفانه در گذشته اورژانس تخریب شده و محل فعلی اورژانس به صورت امانی تحویل داده شده و فعالیت در یک سیستم امانی سخت است.

وی از همکاری و پیگیری های نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و معاونت درمان این دانشگاه در زمینه رفع  مشکلات بیمارستان پلدختر به ویژه از نظر متخصص تقدیر کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: مهر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات