معاون وزیر کار در خرم‌آباد:

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان صادرات پوشاک کشور به‌طور قابل‌توجهی بالاست و خوشبختانه دستگاه‌های مختلف نیز علاقه‌مند به این موضوع هستند.

به گزارش لرستان خبر، عیسی منصوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرکز آموزشی صنعت پوشاک تکاپو در خرم‌آباد به مرکز آموزش، تولید و اتصال به بازار تبدیل شود اظهار داشت: قراردادهای قابل‌توجهی در راستای اتصال واحدهای تولیدکننده کشور به شرکت‌های صاحب برند را داشته‌ایم که اگر این زنجیره را کنار هم ببینیم به اشتغالی که مورد هدف است دست پیدا خواهیم کرد.

وی بابیان اینکه در طرح تکاپو رشته‌هایی که دارای ظرفیت بالایی از اشتغال هستند و هم‌زمان ارزش اقتصادی بالایی ایجاد می‌کنند را مورد هدف قرار دادیم افزود: حوزه فناوری اطلاعات یکی از حوزه‌هایی است که در استان‌ها در این زمینه کار و پروژه‌ها آغاز می‌شود به‌طوری‌که در برخی استان‌ها دستاوردهای خوبی داشته‌ایم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه لرستان یکی از استان‌هایی است که در صنعت زنبورداری کار می‌شود عنوان کرد: در راستای صنعت بسته‌بندی محصولات، صنعت کفش، صنعت گردشگری و رشته‌هایی که بخش خصوصی می‌تواند بهره‌وری و نیروی انسانی بالاتری داشته باشد در استان‌ها کار می‌شود.

وی بیان کرد: رشته‌هایی را در دستور کار قرار می‌دهیم که بازار بزرگ برایشان فراهم است و نگرانی درزمینهٔ بازار برای تولیدکنندگانی که کار می‌کنند وجود ندارد.

منصوری تصریح کرد: میزان صادرات پوشاک کشور به‌طور قابل‌توجهی بالاست و خوشبختانه دستگاه‌های مختلف نیز علاقه‌مند به این موضوع هستند ولی این اشکال وجود دارد که فقط به پرداخت وام و ایجاد واحد تولیدی پرداخته می‌شود و اتصال به بازار خیلی موردتوجه نیست.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که اندازه اقتصاد پوشاک را افزایش دهیم و از فرصتی که ایجاد می‌شود بخش قابل‌توجهی از  ایجاد ثروت و اشتغال به مناطق گسترش پیدا کند و با توجه به اینکه لرستان یکی از استان‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی است تأکید می‌کنیم در این استان سریع‌ترکارها انجام شود و پایه شروع طرح تکاپو درزمینهٔ آی تی را نیز در استان لرستان خواهیم داشت.

تازگی مدیر ملی طرح تکاپو نیز اظهار داشت: مرکز آموزش پوشاک با توجه به مطالعه‌ای که قبلاً انجام‌شده بود یکی از ظرفیت‌های استان به‌ویژه در حوزه بانوان است که هدف ایجاد این مرکز مهارت‌آموزی و ایجاد تولید است.

وی افزود: فضایی در استان فراهم‌شده که سفارش پذیری انجام و درآمد کسب شود و پس‌از به دست آمدن درآمد بتوان با تسهیلاتی که در اختیار قرار می‌گیرد تجهیزات را تهیه و این شبکه و سیستم پابرجا بماند و استان به مرکز سفارش پذیری تبدیل شود.

مدیر ملی طرح تکاپو عنوان کرد: انتظار داریم فنی و حرفه‌ای کمک کند و اگر مرکزی که در خرم‌آباد وجود دارد به نتیجه برسد  به‌طورقطع در شهرستان‌های دیگر نیز این کار را ادامه خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات