امام جمعه بروجرد:

امام جمعه بروجرد گفت: رونق اقتصادی با زدن عینک هم دیده نمی شود و توافق هسته ای به جز رکود، تورم و مشکلات اقتصادی دستاوردی نداشته و به برکت رکود بسیاری از شاغلین شغل خود را از دست می دهند.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام "حسن ترابی" امام جمعه بروجرد در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به برجام گفت: یک سال از توافق هسته ای برجام می گذرد و در حالی که جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود عمل کرد اما آمریکا به تعهدات خود عمل نکرد و برحام را نقض و تحریم های جدیدی اضافه کرد.

 وی اضافه کرد: قرار بود از اولین روز برجام همه تحریم ها اعم از تحریم های بانکی برداشته شود اما نه تنها این برنامه اجرا نشد بلکه چندین تحریم دیگر اضافه شد و توافق هسته ای غیر از تورم، رکود، گرانی، بیکاری، مشکلات اقتصادی و از دست دادن فعالیت های هسته ای و از دست دادن چندین امتیاز حاصل زحمات دانشمندان هستهای،  دستاوردی دیگری نداشته است.

 به گفته وی برجام در طول یک سال قبل دستاوردی نداشته و مشکلی را حل نکرده اما نیاز است که  با مردم صادق باشیم، کاهش سانتریفوژها، پُر کردن قلب راکتور اراک با بتن و تقلیل غنی سازی از تعهدات ایران بود که آنها را انجام داد اما هیچکدام از تحریم ها علیه ایران برداشته نشد و تحریم ها تنها تحریم ها روی کاغذ برداشته شد و باید آمریکا را دنیا رسوا کنیم.

 حجت الاسلام ترابی مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری جوانان را از مهمترین مشکلات برشمرد و اقزود: به معنای واقعی کلمه چه مقدار فرصت شغلی ایجاد شده که باید گفت به برکت رکود فراگیر در کشور نه تنها فرصت شغلی ایجاد نشده بلکه افراد شاغل هم بیکار می شوند و رونق اقتصادی دیده نمی شود حتی با عینک زدن هم این رونق اقتصادی دیده نمی شود.

 وی بیان کرد: براساس آمار مرکز ایران سه میلیون و 300 هزار بیکار داریم و آمار غیر رسمی حکایت از وجود هفت میلیون بیکار در کشور می کند  و بسیاری از کارگران به دلیل حقوق معوقه و مشکلات اقتصادی زندگی خود را از دست می دهند که نمونه های ان در سامان کاشی و کاشی جم بروجرد دیده می شود.

 خطیب جمعه بروجرد با اشاره به این که مدیرانی که حقوق های نجومی دریافت می کنند نمی توانند وضعیت کارگران را درک کنند گفت: چه کسی باید به فریاد کارگران برسد و استان ما که پایلوت اقتصاد مقاومتی است در طول این مدت نه تنها واحدهای تولیدی تاسیس نشده بلکه واحدهای قبلی هم تعطیل شده اند وتنها راهکار رفع این مشکل تکیه به دورن و اقتصاد مقاومتی است.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعدام سه جوان بحرینی افزود: اعدام سه جوان مبارز بحرین اقدام جنایتکارانه ای بود که موجی از انزجار را به دنبال داشت و این در حالی است که رژیم آل خلیفه هیچ مدرکی برای محکومیت آنان ندارد.

 به گفته وی این اقدام آل خلیفه در ادامه سیاست های این رژیم تاییدی بر غیر مردمی بودن این رژیم است و این اقدام و جنایتها دامن حکام ظالم را خواهد گرفت و این گونه جنایتها  سبب نمی شود مردم دست از انقلاب بردارند.

 خطیب جمعه بروجرد به آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران اشاره کرد و افزود: متاسفانه روز گذشته به علت عدم رعایت مسائل ایمنی حریقی گسترده رخ داد و560واحد تولیدی و تجاری در آتش سوختند و تعدادی از آتش نشانان شجاع از جان خود گذشتند تا جان مردم را نجات بدهند.

 به گفته وی باید از این حادثه درس گرفت و پیشگیری کرد و با توجه به این که چندین بار اخطارهای لازم برای این ساختمان ارائه شده اما نیاز است قانون با قاطعیت اجرا شود تا این گونه حوادث رخ ندهد.

 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات