سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی لرستان ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: ما اعتقاد داریم در تمام امور به خصوص در حوزه جرم، پبشگیری بهتر از درمان است.

به گزترش لرستان خبر، سردار قنبری با بیان اینکه کشف جرم افتخار بسیار بزرگی است که به پیشگیری کمک می کند ادامه داد: وقتی مجرمی جرمی را انجام می دهد اگر بداند به زودی به سزای عملش می رسد توان ارتکاب جرم از او سلب می شود و احساس ناامنی می کند و مردم به آرامش می رسند.

فرمانده انتظامی لرستان با تاکید بر اینکه با کشف جرم تا حدودی آرامش سلب شده بر می گردد گفت: از جمله کارهایی که پلیس آگاهی در دی ماه سالجاری انجام داده انهدام باند سارقین خودرو، دستگیری ۸ سارق و کشف۲۳ خودرو از این باند بود.

وی با بیان اینکه این باند علاوه بر سرقت خودرو با فعل و انفعالاتی که روی خودرو انجام می دادند اقدام به فروش خودرو به اقصی نقاط کشور می کردند ادامه داد: از دیگر کارهای پلیس آگاهی در دی ماه امسال دستگیری باند۳ نفره کیف قاپ بود.

فرمانده انتظامی لرستان با تاکید بر اینکه ارزش سرقت مهم نیست بلکه احساس ناامنی که کیف قاپی به وجود می آورد مهم است بیان داشت: یک تیم مبارزه با کیف قاپی در پلیس آگاهی و شهرستان به وجود آمده که هیچ ماموریتی جز دنبال سوژه های مشکوک در خیابان ها ندارند.

سردار قنبری با بیان اینکه شش سارق در قالب دو باند سه نفره کیف قاپی دستگیر شدند که همگی سابقه دار و میانگین سنی این سارقین ۲۰ سال سابقه بود و به ۳۳  فقره کیف قاپی اعتراف کردند افزود: از جمله اقدامات به موقع و سریع پلیس اگاهی در این ماه دستگیری به موقع باند پنج نفره سرقت احشام بود.

وی با اشاره به دستگیری متخلفان سیم کارت های جعلی اشاره کرد و گفت: در این زمین نیز دو هزار و ۵۰۰ سیم کارت جعلی کشف و ۱۳ نفر از اعضای این باند نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی لرستان همچنین از انهدام باند کلاهبرداری تحت عنوان ماموران یک ارگان دولتی در استان خبر داد و گفت: اعضای این باند افراد را تطمیع و مبالغی از آنها دریافت می کردند.

سردار قنبری تصریح کرد: این باند نیز ۱.۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

وی از دستگیری فردی که اقدام به فروش املاک غیر می کرد خبر داد و گفت: این فرد نیز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود.

سردار محمد قنبری اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون بر اساس سیستم ناجا در جمع کل سرقت ها در لرستان حدود شش درصد کاهش داشتیم.

وی با بیان اینکه سرقت مسلحانه در لرستان ۲۵ درصد کاهش یافته است عنوان کرد: جمع کل سرقت های مسلحانه از ابتدای سال تاکنون شش مورد بوده که تنها یکی از آنها کشف نشده باقی مانده است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به کشف ۳.۵ تن انواع مواد مخدر در لرستان بیان داشت: این میزان کشفیات در استان نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

سردار قنبری همچنین به وضعیت تصافات در لرستان اشاره کرد و گفت: طی پنج سال گذشته در بحث تصافات فوتی کاهش داشته ایم اما امسال نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش داشته ایم.

وی با اشاره به انهدام ۵۱ باند قاچاق کالا در لرستان بیان داشت: انهدام باندهای قاچاق در استان طی امسال نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی لرستان از افزایش ۲۶ درصدی دستگیری متهمین در لرستان خبر داد و تصریح کرد: در مجموع ۶۷۶ خودرو متخلف در استان توقیف شده که در این زمینه نیز با رشد ۴۷ درصدی مواجه بوده ایم.

سردار قنبری همچنین بیان داشت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان طی امسال نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/

منبع:مهر

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات