رئیس اداره استاندارد بروجرد خبر داد

رئیس اداره استاندارد بروجرد گفت: سه واحد متخلف در زمینه تولید مصالح ساختمانی در این شهرستان شناسایی و به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش لرستان خبر، عنایت شرفی اظهار کرد: این واحدهای متخلف که اقدام به تولید مصالح غیرمجاز و بدون نشان استانداردهای لازم می‎کردند، شناسایی و به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای متخلف یادشده دی ماه سال جاری به تعزیرات معرفی شده‎اند، عنوان کرد: به این ترتیب و بر اساس رأی صادره از سوی شعب هیأت بدوی تعزیرات حکومتی در مجموع به 137 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رئیس اداره استاندارد بروجرد ادامه داد: به دلیل قرار گرفتن این شهرستان بر روی گسل و احتمال وقوع زمین‎لرزه، تولید و استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت و مرغوبیت بالا از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است.

شرفی بیان کرد: با توجه به حساسیت این موضوع و همچنین اعلام و تأکید به سازمان نظام مهندسی در خصوص ضرورت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد، کار بازرسی و رصد واحدهای تولیدکننده مصالح ساختمانی با جدیت بیشتری رصد و دنبال می‎شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در بسیاری از پروژه‎های عمرانی و ساخت و سازها، بتن مورد نیاز در محل پروژه ساخته می‎شود، تصریح کرد: بر این اساس سازمان نظام مهندسی باید با دقت کار نظارت بر تولید بتن را انجام دهد.

رئیس اداره استاندارد بروجرد افزود: کار نمونه‎برداری از بتن‎های در حال ساخت در پروژه‎های عمرانی نیز به صورت موردی توسط این اداره انجام می‎شود که در صورت وجود هرگونه نقص و عدم استانداردهای مورد نیاز، اخطارهای لازم داده می‎شود.

شرفی خاطرنشان کرد: تولید شن و ماسه، آجر، بتن‎های آماده و بلوک‎های سقفی پلی استایرن از جمله مصالح ساختمانی تولیدی در شهرستان بروجرد هستند.

وی اظهار کرد: مصالح ساختمانی به دلیل تأثیرگذاری بر روی استحکام و مقاومت بناها، جزء کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری به شمار می‎روند.

رییس اداره استاندارد بروجرد تأکید کرد: در حال حاضر از مجموع 41 واحد تولیدکننده مصالح ساختمانی در این شهرستان 30 واحد دارای استانداردهای لازم در تولید محصولات خود هستند و پرونده دیگر واحدهای باقیمانده نیز در دست بررسی است.

 

 

انتهای پیام/

منبع: فارس

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات