بررسی وضعیت شهرک سنگ چگنی؛

شهرستان چگنی شهرستانی فقیر از صنعت می باشد و شهرک سنگی که قرار است در این شهرستان احداث شود در پیچ و خم های مشکلاتش گرفتار شده است.

به گزارش لرستان خبر، شهرستان چگنی شهرستانی نوپا در استان لرستان است که از لحاظ صنعت فقیر است و کارخانه ای در خود ندارد.

از عوامل پیشرفت اقتصادی هر شهر و شهرستانی صنعتی بودن آن است که این امر در لرستان ضعیف و در شهرستان چگنی از لحاظ صنعتی بودن می توان گفت فقیر است.

وقتی در شهرستانی صنعت ورود پیدا کند کمک به اشتغالزایی جوانان آن کرده و هر کدام با حرفه ای که انجام می دهند می توانند در شکوفایی اقتصادی آن شهرستان و حتی کشور سهیم شوند.

این در حالی است که شهرستان چگنی از لحاظ سنگ پتانسیل بالایی دارد و معادن سنگ بسیاری در آن فعالیت دارند، ولی متاسفانه بجای آنکه سود این سنگ ها نصیب شهرستان چگنی شود به دلیل صنعتی نبودن این شهرستان و نداشتن کارخانه فرآوری سنگ، سنگ این شهرستان به شهرستان ها و استان های دیگر برای فرآوری برده می شود که سود حاصل از آن نصیب دیگر شهرستان ها و استان ها می شود.

 

در سال های گذشته قرار شد که شهرک فرآوری سنگ در این شهرستان احداث شود که احداث آن می توانست کمک خوبی در جهت سود آوری سنگ این شهرستان باشد و از خام فروشی سنگ جلوگیری کند ولی احداث این شهرک نیز با مشکلاتی مواجه شده و احداث آن را به تعویق انداخته است.

شهرستانی که تا این حد نیازمند ورود صنایعی مانند شهرک فرآوری سنگ و یا کارخانجات دیگر است باید روزها را یکی پس از دیگری بگذراند و جوانان آن، بیکار روز را به شب برسانند.

اگر بگوییم شهرستان چگنی در زمینه کشاورزی و دامپروری استعدادهایی دارد در کنار آن باید صنعت نیز به این شهرستان ورود پیدا کند تا اقتصاد آنرا شکوفا کند و موجب اشتغالزایی در این حوزه شود.

در هر حال فقط احداث شهرک فرآوری سنگ در شهرستان چگنی این شهرستان را صنعتی نمی کند، بلکه باید کارخانجات دیگری نیز در این شهرستان احداث شوند تا بتوان در شکوفایی اقتصاد این شهرستان و همچنین استان لرستان گام هایی برداشته شود.

شهرستان چگنی توانایی و پتانسیل آنرا دارد که بتواند در بخش صنعت نیز همانند بخش کشاورزی موفق باشد و در اینجا مسئولین استان لرستان و شهرستان چگنی باید با در نظر گرفتن پتانسیل های این شهرستان، زمینه ورود بخش صنعت را به این شهرستان فراهم کنند تا علاوه بر محصولاتی که می تواند در بخش صنعت این شهرستان تولید شود در جهت اشتغالزایی جوانان نیز موثر واقع شود.

به امید آنکه روزی شهرستان محروم چگنی نیز همانند سایر شهرستان های کشور در بخش صنعت در کنار سایر بخش ها، حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

 

انتهای پیام/

منبع: خبر چگنی
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات