رئیس اداره حفاظت محیط زیست دوره چگنی از لغو پروانه شکار در 23 استان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، مهندس طاهر بیرانوند اظهار کرد: هر ساله با شروع فصل سرما پرندگان مهاجر زیادی به تالاب‌ها و رودخانه‌های استان وارد شده و در آنجا زمستان را می‌گذرانند.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزا با هرگونه شکار و صید جانوران بیش از پیش برخورد شده و از برخورد با تخلف هیچ‌گونه چشم‌پوشی نمی‌شود.

بیرانوندادامه داد: در همین راستا سازمان حفاظت محیط زیست پروانه شکار پرندگان را در 23 استان لغو کرد و با هر شکارچی که اقدام به این کار کند برخورد می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دوره چگنی اضافه کرد: این پرندگان در مسیر مهاجرت خود از کنار رودخانه کشکان نیز عبور می‌کنند که با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان و احتمال انتقال آن به وسیله آنها بالا می‎رود برای همین باید احتیاط بیشتری کرد.

وی از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: از این افراد 5 قطعه کبوتر(فاخته جنگلی) و یک قبضه اسلحه دولول ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

بیرانوند با بیان اینکه طبق آخرین مصوبه شورای عالی محیط زیست جریمه شکار غیرمجاز هر قطعه کبوتر 4 میلیون ریال است، افزود: برای این متخلفان پرونده قضایی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارجاع داده شدند.

 

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات