مسئول سازمان بسیج علمی استان لرستان:

مسئول سازمان بسیج علمی استان لرستان گفت: مسئولان نسبت به ایجاد شرکت‌های دانش‌محور در استان لرستان توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ مهدی رحیمی شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه‌های  تخصصی بسیج عمران که در سالن فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در اکثر جوامع امروزی، نظام مدیریتی کشورها غالباً به سه قسمت مجریه، مقننه و قضائیه تقسیم می‌شود تا جامعه را به نهایت توانمندی برسانند.

وی افزود: جامعه‌ای پویا و سرزنده است که نیروی انسانی آن جامعه ازلحاظ علم و عمل کامل باشد تا بتواند چرخه تولید علم را تکمیل کند، علم در اختیار مردم قرار گیرد و تبدیل به ثروت شود و اگر ثروت را دوباره  در اختیار علم قرار دهیم چرخه  تولید علم را کامل کرده‌ایم و تکمیل کردن این چرخه منوط به افرادی است که در علم و عمل توانمند باشند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان بیان کرد: انتظار داریم نمایندگان شهر ما درک درستی از مسائل و مشکلات شهر، مردم و کشور داشته باشد و بتواند راهکارهای عملیاتی دهد و نیازمند برگزاری کارگروه‌های اختصاصی است.

وی با اشاره به اینکه پایگاه‌های مقاومت ما یکی‌یکی تبدیل به پایگاه‌های علمی پژوهشی می‌شوند، عنوان کرد: نماینده خوب نماینده‌ای است که ایده پرور و خلاقیت محور باشد و با تلاش و پشتکار ایده‌ها و خلاقیت‌ها را تبدیل به نوآوری کند و در مجلس در قالب قانون ارائه دهد.

رحیمی بابیان اینکه نماینده یک مجلس را شخصی استراتژیک و آینده‌نگر می‌بینیم؛ تصریح کرد: یک نماینده وظیفه ملی و استانی دارد و انتظار داریم در درجه اول وظیفه ملی خود که قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قوانین است انجام دهد و در درجه دوم با مقیاس کوچک‌تر کار کند که اگر وظایف ملی خود را انجام ندهد یقیناً اتفاقاتی مانند فساد، قاچاق و راند خواری  به وجود می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: وقتی قانونی در مجلس پی‌درپی تغییر می‌کند یعنی نمایندگان ما توجه لحظه‌ای به مسائل دارند یا برای مقاصد خاصی آن را تعریف کرده‌اند و این انحرافات اجتناب‌ناپذیر است.

وی عنوان کرد: به نظر من مجلس یک R&D بزرگ است و باید یک واحد تحقیق و توسعه در مقیاس بزرگ برای کشور باشد مثلاً چرا این‌قدر دانشگاه در کشور افتتاح می‌شود و نتیجه آن‌ها پایان‌نامه‌هایی است که باید به کتابخانه‌ها بروند؛ نماینده مردم باید تلاش کند به طور حتم دانشگاه‌های دولتی ادغام شوند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان تصریح کرد: از دیگر درخواست‌های ما ورود سرمایه‌گذار خارجی باشد چراکه این‌ها می‌توانند همراه با سرمایه‌گذاری انتقال تکنولوژی نیز داشته باشد و با بودجه و اعتباری که به همراه می‌آورد، سبب  رونق اقتصاد  و ایجاد اشتعال می‌شود.

رحیمی با اشاره به اینکه هر استان و کشور مزیت‌های نسبی دارد، عنوان کرد:  باید تحقیق کنیم و مزیت نسبی لرستان را به دست آوریم مثلاً لرستان درزمینهٔ کشاورزی می‌تواند قطبی برای کشور و دنیا شود.

وی گفت: بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان حدود سه سال است که از مخترعان و مبتکران حمایت می‌کند و 23 سازمان بسیج در این راه تلاش مضاعفی  دارند اما این تلاش به‌تنهایی راه به‌جایی نمی‌برد چراکه بودجه در اختیار دولت است و کار آنچنانی برای نخبگان اتفاق نمی‌افتد.

رحیمی با اشاره به اینکه انتظار توجه ویژه به مخترعان و مبتکران بسیج که 80 درصد مخترعان و مبتکران را تشکیل می‌دهند داریم، گفت: توجه ویژه به ایجاد شرکت‌های دانش‌محور در استان و تلاش در راستای دانش‌بنیان کردن آن داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات