نماینده مردم بروجرد در مجلس:

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: کارخانجات بروجرد نیاز به گفتاردرمانی ندارند و با وعده‌ووعید مشکلات حقوقی آن‌ها حل نمی‌شود بلکه باید مسائل و مشکلات شهرستان بروجرد به‌صورت اورژانسی رفع شود.

به گزارش لرستان خبر، عباس گودرزی ظهر امروز در اجتماع مردم این شهرستان با اشاره به لزوم تقویت مطالبه گری در شهروندان اظهار داشت: مردم باید مطالبه گر و پیگیر وعده‌های مسئولان باشند و از آن‌ها بخواهند تا مشکلاتشان را رفع کنند.

وی به فعالیت‌های خود در جایگاه نمایندگی مجلس اشاره کرد و افزود: در طی هفت ماه گذشته بیش از 30 جلسه پرسش و پاسخ عمومی با حضور تمامی اقشار مردم برگزارشده و استقبال خوبی نیز از این جلسات صورت گرفته چراکه این جلسات در راستای تقویت فرهنگ مطالبه گری در مردم بوده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به پیگیری‌های متعدد خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در خصوص بیان مشکلات این شهرستان عنوان کرد: یکی از وظایف نمایندگان مجلس استفاده از ظرفیت نمایندگی در راستای پیگیری مشکلات مردم است اما نماینده مجلس در موضوعات اجرایی نقشی ندارد.

وی تصریح کرد: به همت نمایندگان مجلس شورای اسلامی درزمینهٔ شفافیت عدالت اجتماعی و پیگیری جرائمی که به اعتماد عمومی آسیب می‌زند رسیدگی به اموال مسئولان در برنامه ششم توسعه مصوب شد و مقامات و مسئولان موظف به اجرای این مصوبه مجلس هستند که بر اساس این مصوبه حداکثر دریافتی مسئولان ارشد کشوری دو برابر قانون مدیریت خدمات کشوری باشد بر این اساس سقف حقوق حدود 12 میلیون تومان در سال جاری و با ضریب تورم در سال 96 حدود 14 میلیون تومان می‌شود.

گودرزی ادامه داد: پاداش بازنشستگی برخی افرادی در کشور یک میلیارد تومان است حال‌آنکه کارمندان 30 میلیون تومان پاداش بازنشستگی دریافت می‌کنند که این امر یاس و ناامیدی ایجاد می‌کند و پیش‌بینی کرده بودیم حداکثر پاداش بازنشستگی کارمندان به 200 میلیون تومان برسد اما متأسفانه به‌رغم پیگیری‌های بسیار در مجلس موفق نشدیم حداکثر پاداش کارمندان را افزایش دهیم که این روز سیاهی برای برنامه ششم در مجلس بود و این موضوع از دستور کار برنامه ششم خارج شد.

وی بابیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد آینده‌ای روشن پیش روی است، گفت: در این زمینه با پیگیری‌های انجام‌شده مقرر شد بیمارستان کوثر بروجرد از 32 تخت خواب به 96 تختخواب ارتقاء یابد همچنین پیگیری‌های لازم برای راه‌اندازی مرکز MRI و سی‌تی‌اسکن دولتی و آموزشی کردن بیمارستان آیت‌الله بروجردی و نیز تکمیل این بیمارستان تا پایان امسال انجام‌شده و نتایج خوبی نیز به دنبال داشت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به معضلات اشتغال درنتیجه رکود کارخانجات این شهرستان خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات کارخانجات بروجرد وعده سر خرمن نمی‌دهیم که گره‌ای باز شود اما متعهد هستیم که پیگیری‌های لازم را در این خصوص با مسئولان کشوری انجام دهیم.

وی با اشاره به انتخاب استان لرستان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سال جاری بیان کرد: وزیر کشور ماهانه برای پیگیری طرح‌های اقتصاد مقاومتی به این استان سفر می‌کند اما واقعیت این است که انتظار بیشتری از اقتصاد مقاومتی در این شهرستان می‌رود چراکه بروجرد از رکود و بیکاری رنج می‌برد و تا به امروز ثمره و نتیجه قابل‌ملاحظه‌ای مشاهده نشده است.

گودرزی به‌صراحت گفت: کارخانجات بروجرد نیاز به گفتاردرمانی ندارند و با وعده‌ووعید مشکلات حقوقی آن‌ها حل نمی‌شود بلکه باید مسائل و مشکلات شهرستان بروجرد به‌صورت اورژانسی رفع شود و ما نیز در حد وظایف و اختیارات خود در این زمینه پیگیر مشکلات مردم هستیم.

وی استفاده از کالای ایرانی را اساس و محور اشتغال دانست و افزود: مصرف کالای خارجی خیانت به اقتصاد کشور است البته باید کیفیت کالاهای ایرانی نیز توسط تولیدکنندگان مختلف افزایش یابد تا به اقتصاد کشور آسیب نزند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات