در جلسه ستاد تسهیل صورت گرفت؛

استاندار لرستان از مانع تراشی و عدم صدور مجوز از سوی سازمان جهاد کشاورزی برای حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در بروجرد به شدت انتقاد کرد و تنگ نظری را دلیل مهمی در عدم توسعه و پیشرفت استان دانست.

به گزارش لرستان خبر، جلسه ستاد تسهیل استان لرستان شامگاه پنجشنبه با انتقاد تند بازوند از بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی همراه بود.

 

در این جلسه مشکلات بوجود آمده برای یک سرمایه گذار حوزه گردشگری که قصد احداث یک هتل باغ در شهرستان بروجرد را داشت مورد بررسی قرار گرفت.

 

آبتین سلیمی پور سرمایه گذار این طرح در این جلسه از عدم همکاری سازمان جهاد کشاورزی و جلوگیری از صدور مجوزهای لازم برای احداث هتل به شدت گلایه کرد و خواستار رسیدگی استاندار به این موضوع و برداشتن موانع موجود شد.

 

به گفته این سرمایه گذار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به خاطر اینکه گمان می کند سرمایه گذار ممکن است بجای هتل برای خود ویلا و یا ساختمان شخصی ایجاد کند از صدور مجوزهای لازم جلوگیری می کند.

 

از سوی دیگر سازمان جهاد کشاورزی قطع درختان موجود در منطقه و آسیب زدن به محیط زیست را دیگر دلیل مخالفت با این طرح گردشگری عنوان کرده است اما اینها در حالی است که به گفته سلیمی پور کلیه تعهدات لازم برای اینکه هیچ آسیبی به درختان و محیط زیست وارد نشود  به ثبت رسیده است .

 

این سرمایه گذار تهرانی اعلام کرد که حاضر است 10 جای دیگر تعهد بدهد که فقط و فقط طرح گردشگری موجود را اجرا می کند و هیچگونه آسیبی به درختان و محیط زیست منطقه وارد نمی کند چرا که در تهران ویلا و منزل مسکونی مناسب دارد و فقط بدنبال اجرای طرح گردشگری در بروجرد و شاغل کردن مردم محلی در آن است.

 

پس از اینکه این سرمایه گذار صحبت های خود را در حلسه مطرح نمود استاندار نسبت به اقدام جهاد کشاورزی نسبت به عدم صدور مجوز برای اجرای این طرح گردشگری به شدت انتقاد کرد و گفت: نمی دانم چرا اینگونه با سرمایه گذار برخورد می شود?  یعنی آیا واقعا این سرمایه گذار تهرانی نمیتواند در تهران یا جایی دیگر سرمایه گذاری کند?!پس حالا که به لرستان آمده باید به او برای سرمایه گذاری کمک کرد نه اینکه جلوی کار را گرفت.

 

 

بازوند از برخورد رئیس سازمان جهاد کشاورزی با این سرمایه گذار به شدت انتقاد کرد و بیان داشت:برخورد و نحوه صحبت کردن شما با سرمایه گذار اصلا خوب نیست و نباید اینگونه با کسی که می خواهد در استان ما سرمایه گذاری کند برخورد کرد.

 

وی به شرایط خوب دیگر استانها در استقبال از سرمایه گذار بخش خصوصی اشاره نمود و عنوان کرد: در همین استان مرکزی به یک سرمایه گذار  هزار و 600 هکتار اراضی ملی واگذار شد و او هزار و 500 میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری کرد اما در لرستان این کار انجام نمی شود و قطعا اگر فردا سرمایه گذار بخواهد از اراضی ملی استفاده کند همین شما(سازمان جهاد) هزار بهانه می آورید و نمی گذارید.

 

وی با بیان اینکه تمام مسولان در قبال افزایش بیکاری،خودکشی،اعتیاد مسؤل بوده و در قیامت باید پاسخگو باشند، ابراز داشت: شما نباید سلایق و مسائل شخصی را  در این مسائل وارد کنید و باید نگاه درست داشته باشید.

 

استاندار گفت: تنگ نظری و حسودی ما را بیچاره کرده است و یقینا تا زمانی که اینگونه باشد ما پیشرفت نمی کنیم.

 

بازوند حضور سرمایه گذار بخش خصوصی را تنها راه توسعه لرستان دانست و افزود: اگر با اعتبار دولتی می شد در لرستان به توسعه رسید در طول این سی و چند سال کار انجام می شد.

 

استاندار ادامه داد:من به عنوان استاندار هیچ وظیفه ایی برای اینکه بدنبال سرمایه گذار بروم ندارم، اما من در قبال مردم مسؤل هستم .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز پس از شنیدن صحبت های استاندار بیان داشت: درصورتی که این سرمایه گذار تعهد بدهد که هیچ آسیبی به درختان و محیط زیست محل نمی زند و کاربری طرح را نیز تغییر نمی دهد با موافقت ستاد تسهیل ما نیز مجوزهای لازم را صادر می کنیم.

 

در پایان به دستور استاندار مقرر شد یک تیم کارشناسی با بررسی میدانی از محل مورد نظر برای اجرای طرح گزارش لازم را جهت تصمیم گیری و حل مشکل ارائه دهد.

 

 

انتهای پیام/

منبع: سفیر افلاک

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات