گزارشی از نبود پایانه مسافربری در ویسیان؛

شهر ویسیان پس از گذشت سال ها تا کنون پاسانه مسافربری ندارد و مسافران این شهر باید در گرما و سرما کنار خیابان های شهر انتظار خودروهای شخصی را برای مسافرت بکشند.

به گزارش لرستان خبر، پایانه مسافربری فضایی برای سوار و پیاده کردن مسافران بین شهری  است که غالباً به شکل یک ساختمان بزرگ همراه با امکانات رفاهی طراحی می شود. شرکتهای مسافربری دارای دفاتر فروش بلیط در پایانه ها هستند و مسافران از طریق سکوهای مشخص سوار یا پیاده می شوند.

داشتن پایانه مسافربری از نیازهای هر شهر است که موجب ایمنی بیشتر مسافران برای مسافرت به شهرهای دیگر می شود.

علاوه بر ایمنی مسافران پایانه های مسافربری در جهت نظم بخشیدن و نظارت بر مسافربرهای بین شهری و نیز رفاه حال مسافران در زمان انتظار برای مسافرت هستند.

شهر ویسیان در شهرستان چگنی پایانه مسافربری ندارد و خیابان های این شهر وظیفه پایانه مسافربری را بر عهده دارند.

مسافران در ویسیان باید در سرما و گرما در کنار خیابان های این شهر در انتظار سوار شدن به خودروهای شخصی بمانند که این خود از لحاظ ایمنی مشکل زا است.

بیش از 10 سال است که ویسیان به عنوان شهر در نظر گرفته شده ولی فرقی با یک روستا ندارد زیرا امکانات یک شهر را دارا نیست.

چگونه می توان نام شهر را بر منطقه گذاشت که حتی پایانه ای جهت مسافرت نداشته باشد؟

ویسیان چگونه شهری است که خیابان های آن محل مسافرت کردن مردم، آن هم با خودروهای مسافربر شخصی به شهر های اطراف است؟

 از همه مهم تر اینکه چگونه بر مسافرت مسافران در ویسیان نظارت می شود؟ چه دستگاهی نظارت می کند؟

در پایانه های بین شهری از هر مسافر در کنار هزینه مسافرت مبلغی نیز بایت بیمه گرفته می شود که مسافر را در زمان مسافرت بیمه می کند.

اما متاسفانه مسافران ویسیان باید بدون بیمه در مسیر این شهر به سمت شهر های اطراف مسافرت کنند.

براستی چرا تا کنون فکری بحال بیمه مسافران این شهر و احداث پایانه و ساماندهی خودروهای مسافربر نشده است؟

صالح کشوری بخشدار ویسیان در گفتگو با خبرچگنی، در خصوص ساماندهی خودروهای مسافربر ویسیان گفت: بحث ساماندهی خودروهای شخصی و مسافربری ویسیان به خرم آباد و ویسیان به سراب دوره و بلعکس در شورای ترافیک شهرستان چگنی مطرح و نامه ای جهت تعیین مکان ایستگاه مسافربری ویسیان در خرم آباد به اداره کل پایانه های لرستان ارسال شده که تا کنون پاسخی داده نشده و منتظر پاسخ اداره کل پایانه ها به منظور ساماندهی خودروهای مسافربر ویسیان هستیم.

به گزارش خبر چگنی، با این حال تا کنون اقدامی از طرف اداره کل پایانه های لرستان در خصوص تعیین مکان ایستگاه مسافربری ویسیان در خرم آباد صورت نگرفته است.

با توجه به اهمیت وجود پایانه مسافربری در ویسیان برای رفت و آمد ایمن مسافران از این شهر به شهر های اطراف و بلعکس در اینجا مسئولین مربوطه استانی باید اقدامی برای احداث پایانه مسافربری در این شهر کرده تا خودروهای مسافربر مسیرهای این شهر را ساماندهی کرده و با این اقدام خود بتوانند کمکی در جهت پیشرفت این شهر کرده باشند.

امید است احداث پایانه ویسیان در دستور کار مدیران قرار گرفته تا این شهر نیز همانند شهر های دیگر مکانی جهت مسافرت افراد داشته باشد و دیگر نیاز نباشد در کنار جاده ای خطرناک با تردد خودروهای سبک و سنگین در انتظار خودروهای مسافربر شخصی ماند.

 

 

انتهای پیام/

منبع: خبر چگنی

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات