نشست هم‌اندیشی «اصلاح سبک زندگی از منظر قرآن» سه‌شنبه، پنجم بهمن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ویژه اساتید دانشگاه در تالار ابن‌سینای بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، نشست هم‌اندیشی اساتید با موضوع «اصلاح سبک زندگی از منظر قرآن» سه‌شنبه، پنجم بهمن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و با حضور اساتید دانشگاهیان استان و مسئولان دفاترنهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان در تالار ابن‌سینای بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد برگزار شد . 

در ابتدای نشست مهناز مردانی، دبیر هم‌اندیشی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان هدف از برگزاری این نشست را معرفت‌افزایی و بررسی طب اسلامی با طب نوین عنوان کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام مرادیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در خصوص مکاتب مختلف طبی به‌ویژه طب اسلامی مطالبی را بیان کرد. 

در ادامه نیز حمیدرضا ضیایی، محقق و پژوهشگر طب اسلامی با ذکر احادیث و روایاتی از معصومین(ع) و استناد به برخی آیات قرآن‌کریم، دیدگاه‌های مکتب اسلام در خصوص طبابت که به طب اسلامی معروف است را بیان کرد.

وی با بیان این‌که همیشه افراط و تفریط به ما ضرر زده است٬ گفت: همیشه دیدگاه‌های مختلفی نسبت به طب سنتی و طب نوین وجود دارد اما نگاه افراطی و تفریطی به آن مضر خواهد بود لذا یک نگاه بینابینی و حد متوسط برای رسیدن به یک اجماع و نظر واحد باید وجود داشته باشد.

ضیایی اضافه کرد: معصومین تمام گیاهان و خاصیت‌های درمانی آن‌را مشخص کرده‌اند و به ریز مقوله‌های درمانی آن نیز اشاره کرده‌اند. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که دنیا تشنه معارف اسلامی است٬ گفت: دنیا همیشه تشنه معارف اسلامی است لذا اگر ما به‌درستی این معارف و مقوله‌های درمانی طب اسلامی را بیان کنیم مردم خود به خود به اسلام گرایش پیدا می‌کنند چراکه قرآن با طب اسلامی کار دارد و مباحث حلال و حرام تنها بخشی از این معارف است که با خوراک ما و سلامتی بشر در ارتباط است. به‌طوری‌که اسم برخی از میوه‌ها در آن آمده و این میوه‌های بهشتی به‌خاطر خاصیت‌های آنتی‌اکسیدانی آنان است و هزاران نمونه دیگر که هر کدام خاصیت ضد سرطانی، پوکی استخوان، گوارش و مزاج را دارند.

 

IMG_20170126_091323

 

IMG_20170126_091319

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات