فرماندار الیگودرز:

فرماندار الیگودرز راه‌های دسترسی بین‌شهری و روستایی الیگودرز را ۱۲۵۰ کیلومتر برشمرد و گفت: تنها ۴۳۰ کیلومتر از راه‌های دسترسی الیگودرز آسفالته است.

به گزارش لرستان خبر، ولی‌الله میرزایی اصل ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد در رابطه با برنامه ششم توسعه اظهار داشت: برنامه ششم توسعه نقشه مدیریتی کشور در ظرف پنج سال است که و دربرش شهرستانی نیز با پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان الیگودرز  دیدگاه‌های مدنظر در این برنامه محقق شد.

وی افزود: یکی از مشکلات موجود در نظام بودجه‌ریزی لحاظ نکردن وسعت شهرستان‌ها در توزیع اعتبارات است که جز شاخص‌ها نیست.

فرماندار الیگودرز بابیان اینکه شهرستان الیگودرز در بحث شاخص‌ها مشکل دارد، عنوان کرد:  شهرستان الیگودرز بسیار گسترده است و در بحث شاخص راه نیز باید گفت از هزار و‌250 کیلومتر تنها 430 کیلومتر(حدود 30درصد) راه آسفالته بین‌شهری و روستایی وجود دارد که همین سبب می‌شود تا در سایر شاخص‌ها نیز رتبه پایین را بگیرد.

وی بیان کرد: در روستاهایی مانند سوزر چون راه دسترسی وجود ندارد نمی‌توانیم برق‌رسانی داشته باشیم ازاین‌رو یکی از دغدغه‌های ما بحث راه شکافی است.

میرزایی اصل گفت: با پیگیری‌های نماینده این شهرستان چهار میلیارد تومان اعتبار برای محور بزنوید به لیروک و ادامه مسیر مسجدسلیمان  دریافت شد و هم‌اکنون در حال انتخاب پیمانکار هستیم و با راه‌اندازی این محور تحول بزرگی در منطقه به وجود می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: برای راه دسترسی بزنوید به امام‌زاده محمدبن حسن(ع) نیز برنامه‌ریزی خوبی انجام‌شده که به نتیجه می‌رسد.

فرماندار الیگودرز به لزوم برنامه‌ریزی درروند کار مدیران اجرایی تأکیدو  تصریح کرد: هر مسئول باید در حوزه کاری خود از احکام برنامه ششم مطلع باشد چراکه بر مبنای احکامی که در برنامه وجود دارد اعتبارات ملی دیده می‌شود بنابراین در این زمینه باید آگاهی وجود داشت باشد تا از اعتبارات به نحو مطلوب استفاده شود.

وی در رابطه با برنامه‌های دهه فجر در شهرستان الیگودرز افزود: امسال در ایام فجر 65 پروژه عمرانی در الیگودرز بااعتباری بالغ‌بر 43 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

میرزایی اصل به برگزاری جشن انقلاب در این شهرستان اشاره کرد و گفت: دهه فجر فرصتی برای تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب است اما این دستاوردها فقط مباحث عمرانی و اقتصادی نیست و باید به دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیز پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان الیگودرز در بحث ثبت اشتغال در سامانه رتبه دوم را در استان دارد، عنوان کرد: از آنجا که وضعیت اشتغال این شهرستان باید به نقطه مطلوب برسد تر شود در جلسات بعدی دستگاه‌هایی که عملکرد قابل قبولی نداشته و ضعیف عمل کرده‌اند معرفی می‌شوند.

فرماندار الیگودرز  بیان کرد: در بحث ثبت اشتغال در سامانه هم‌اکنون شهرستان سلسله با 85 درصد، شهرستان الیگودرز با 77 درصد و بروجرد به 75 درصد تحقق رتبه‌های اول تا سوم رادارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم برنامه‌ریزی برای خدمات سفر نوروزی در ستاد خدمات سفر تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های متولی در این زمینه باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند تا به بهترین وجه پذیرایی را از مهمانان نوروزی داشته باشیم.

میرزایی اصل به برگزاری انتخاب دوره قبل مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث انتخابات دوره قبل همراهی بسیار خوبی در سطح شهرستان انجام گرفت به‌طوری‌که حوزه الیگودرز یکی از بی حاشیه‌ترین انتخابات را داشت و در انتخابات پیش رونیز  باید چارچوب اخلاقی و قانونی رعایت شود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات