منطقه ویژه ای که در بروجرد اجرایی نشد؛

6 سال از مصوبه احداث منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد می گذرد و این پروژه همچنان روی هواست، چراغ منطقه ویژه در بروجرد همچنان خاموش است و این پروژه سر در گُم و بلاتکلیف روی کاغذ اجرا می شود و در یک جمله خیری ازمنطقه ویژه اقتصادی به این شهر نرسید.

به گزارش لرستان خبر، مصوبه احداث منطقه ویژه اقتصادی سال 89 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و بعد از گذشت 6 سال از این ماجرا هنوز خبری از منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد نشده و چراغ این منطقه ویژه خاموش است و تنها یک تابلو سر در یک واحد در یکی از خیابان های بروجرد سهم مردم از این پروژه شده است.

 

 منطقه ویژه اقتصادی با هدف اشتغالزایی و توسعه قرار بود در بروجرد احداث شود اما نه تنها از آغاز، پیشرفت و اشتغال خبری نیست بلکه تنها مجموعه ها و شرکت هایی وارد کار می شوند و بعد از 2 یا سه سال خلع ید می شوند.

 

 تا کنون 2 شرکت به عنوان متولی و سرمایه گذار معرفی شده اند اما هر بار بعد از گذشت مدتی خلع ید شده که حمایت هایی از طرف برخی مسئولین سبب شده تا شرکت ها فقط فرصت سوزی کنند و منطقه ویژه اقتصادی وعده ای برای مسئولین باشد.

 

 گرچه تا کنون فعالیت های نمایشی در این منطقه صورت گرفته اما آنچه روشن است بلاتکلیفی این پروژه مهم در بروجرد بوده و این که افرادی که توانایی اجرا را ندارند با حمایت هایی وارد عمل می شوند.

 

 آنچه در این میان بیشتر از همه مشهود است وعده های پی در پی مسئولان برای احداث این منطقه است که بعد از گذشت 6 سال هیچکدام از این وعده ها رنگ تحقق به خود نگرفته است به طوری که در سال گذشته قرار بود احداث منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد از ابتدای سال 95 آغاز شود اما سال 95 رو به پایان است و از احداث خبری نشد.

 

 نخستین شرکت برای متولی گری منطقه ویژه اقتصادی بروجرد پس از سه سال و دومین شرکت بعد از 2 سال خلع ید شدند و فقط در صحبت های مسئولین از وعده هایی برای احداث منطقه گفته می شود.

 

 اجرای این پروژه چند سال است در سکوت و فقط روی کاغذ اجرا می شود و تا کنون عزمی برای اجرای این پروژه صورت نگرفته است.

 

 "عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: مصوبه منطقه ویژه اقتصادی در مجلس موجود است که در سنوات گذشته گروه های مختلفی وارد کار شدند اما موفق به سرانجام رساندن این پروژه نشده و کسانی هم در این مسئله دخالت می کنند که خیری برای منطقه ویژه اقتصادی نداشته اند.

 

 وی اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در واقع گرفتار یک سلسله فعالیت های نمایشی و سیاسی شده و کسانی که تا کنون در هر رده، سطح و مقامی که باعث عقب افتادن این پروژه بودنده اند کنار بکشند و حداقل باعث اتلاف زمان و فرصت نشوند.

 

 به گفته وی طبق اسناد، شرکتی که کل سرمایه آن در زمان ثبت شرکت 400 هزار تومان بوده  و ادعا داشته که می خواهد پنج هزار و 800 هکتار زمین تملک کند وارد کار شد اما بعد از 2 سال استاندار لرستان وی را خلع ید کرد.

 

 گودرزی اظهار داشت: در همان ابتدا گفته شد که این شرکت قابلیت ورود به این پروژه را ندارد اما متاسفانه یک سلسله حمایت هایی باعث شد این فرصت گرفته شد و از روز روشن تر بود که این فرد تونایی اجرای این پروژه مهم را ندارد.

 

 نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نیاز است که  یک سازمانی به عنوان سازمان مسئول به عنوان متولی این پروژه وارد عمل شود که در این راستا از استاندار می خواهیم به صورت جدی پیگر منطقه ویزه اقتصادی بروجرد شود و افرادی که تا کنون مایه لطمه به این پروژه شدند، پایشان را کنار بکشند تا اتفاقات خوبی برای این پروژه رخ دهد.

 

 به گفته وی البته در این حوزه به شورا و شهرداری پیشنهاد داده  شد که شهرداری به عنوان سازمان مسئول وارد کار شود و مورد حمایت قرار بگیرند که تا کنون پاسخی نداده اند.

 

 به گزارش بازتاب بروجرد برای احداث منطقه ویژه اقتصادی همتی مضاعف نیاز است و موانع پیش روی این پروژه ای که قرار است فرصت شغلی ایجاد کند و در توسعه اقتصاد و رفع مشکلات موثر باشد را بردارند.

 

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات