کلنگ گازرسانی به 37 روستای تشکن و بخش شاهیوند شهرستان چگنی امروز با حضور امام جمعه و فرماندار چگنی زده شد.

به گزارش لرستان خبر، قدرت اله ترابی نژاد فرماندار شهرستان چگنی در این مراسم ضمن تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، با بیان اینکه با اجرای این پروژه  37 روستا  در تشکن و بخش شاهیوند شهرستان چگنی گازرسانی می شود اظهار داشت: 18 میلیارد تومان برآورد اولیه اعتبار این پروژه است و دو هزار و 900 نفر خانوار را تحت پوشش قرار می دهد و زمان پیش بینی شده برای احداث آن یکسال است.

وی افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید، هفت روستا در شهرستان چگنی از نعمت گاز بهره مند بودند که با پیگیری های انجام شده استاندار و مدیر کل گاز استان استان، از لحاظ گاز رسانی، لرستان از متوسط کشوری بالا زده و در شهرستان چگنی نیز گازرسانی رشد 700 درصدی داشته است و هم اکنون 48 روستا در این شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.

فرماندار چگنی یادآور شد: با اجرای پروژه گازرسانی به 37 روستای تشکن و بخش شاهیوند، به متوسط استانی می رسیم.

ترابی نژاد با اشاره به اینکه هم اکنون گازرسانی برای 25 روستای دیگر نیز در شهرستان چگنی در دست اجرا  است تاکید کرد: این پروژه پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و برای اجرای آن بالغ بر 9 میلیارد تومان هزینه می شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم این پروژه که امروز کلنگ زنی خواهد شد طبق برنامه زمانبندی به مرحله اجرا درآید تا مردم این منطقه نیز از نعمت گاز برخوردار شوند. گاز سرمایه کشور و سرمایه این نسل و نسل های آینده است، در استفاده از گاز نباید زیاده روی کنیم که خود موجب کم شدن هزینه های افراد و جلوگیری از هدر رفت سرمایه کشور می شود و نیز نسل های آینده می توانند از آن استفاده کنند.

 

در ادامه کلنگ آغاز پروژه گازرسانی به روستاهای تشکن و بخش شاهیوند توسط امام جمعه و فرماندار شهرستان چگنی زده شد.

 

انتهای پیام/

منبع: خبر چگنی

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات