فرمانده سپاه استان لرستان:

فرمانده سپاه استان لرستان گفت: امسال ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان سپاه استان پرداخت شد.

به گزارش لرستان خبر، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در دیدار با پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس لرستان که در حسینیه ثار الله خرم‌آباد برگزار شد  ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهارداشت: پاسداری از اسلام و انقلاب همچنان ادامه دارد و این پاسداری به سن و سال وابسته نیست.

وی با بیان اینکه ضرب شست نیروهای پیشکسوتان سپاه آمریکا و صهیونیست را خانه نشین کرد افزود: امروز وضعیت جمهوری اسلامی ایران در دنیا و در سطح بین‌المللی بی‌نظیر است و مرزهای ما از شلمچه، قصر شیرین و حاج عمران به دریای مدیترانه، عراق، بحران و یمن پیش رفته است.

فرمانده سپاه استان لرستان به شعارهای رئیس جمهور جدید آمریکا در پیش از انتخابات اشاره و عنوان کرد: شعارهای ترامپ در اثر ضرب شست شما پیشکسوتان بود که اکنون در حال پیاده کردن بخش‌هایی از این شعارها است.

وی بیان کرد: ما با سلطه آمریکا و دخالت آن در مرزها مخالف هستیم و برای همین است که همواره شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دهیم وگرنه اگر در مرز خود باشد کسی با او کاری ندارد و این را به نتیجه رساندیم که آمریکا شعارش این باشد که بنا ندارد در خارج از مرزها ملت سازی کنند و بنا ندارد فرهنگ لیبرالیسم را در خارج از مرزها به ملت‌ها تحمیل کند.

کشکولی این شعارهای آمریکا را تحمیلی دانست و گفت: آمریکا در عرصه‌های نظامی، امنیتی، فرهنگی  سیاسی و اقتصادی شکست‌های بسیاری از ایران خورده است به طوری که خود تحریم‌ها را بی اثر دانست.

وی تصریح کرد: هنوز تأثیرات مخرب فرهنگ لیبرالیسم (ماهواره و اینترنت) جوانان را تهدید می‌کند و امروز بحث حجاب و عفاف واقعاً موضوع جدی است بنابراین در این زمینه به طور حتم مراقبت شود و حزب الله در صحنه باشند.

فرمانده سپاه استان لرستان به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و اظهارداشت: بیکاری و رکود وجود دارد و باید گفت این رکود مصنوعی است و دولت برای اینکه جلوی تورم را بگیرد اجازه ورود نقدینگی به بازار را نداد، پول هم که به بازار وارد نشود منجر به رکود می‌شود و این قضیه مانند این است که ابتدا و انتهای یک خیابان را ببندیم و بگویم کاری انجام شده تا هیچ تصادفی رخ ندهد پس باید اجازه داد پول به جامعه وارد شود بعد تورم را کنترل کرد.

وی بیان کرد: ما یک دعوا با استکبار جهانی داریم که در یک سال اخیر نیز مقام معظم رهبری هم بحث پرهیز از دو قطبی کردن را مطرح کردن و هم بحث نفوذ را و دائما مطرح می‌کنند که از استکبار بترسید و به استکبار اعتماد نکنیداما برخی همه چیز را سیاسی کردند به گونه‌ای که حتی مسئله حجاب را نیز سیاسی کردند.

کشکولی اظهارداشت: در آیات قرآن به صراحت در رابطه با قاعده نفی سبیل آمده است، هرگز خدا نمی‌خواهد راه غلبه و سلطه کارفران را بر مومنان هموار کنید بنابراین دستور قرآن است که نباید زیر سلطه ستم و زور رفت و خدا می‌خواهد که مومنانش عزیز باشند نه ذلیل که زیر بار سلطه بروند.

وی افزود: قانون اساسی را یک میثاق ملی دانست و عنوان کرد: در بحث شیوه حکومت در اسلام در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است، قانون اساسی با توجه به محتوای انقلاب ایران حرکتی برای پیروزی تمام مستضعفان بر مستکبران است و زمینه تداوم انقلاب را در داخل و خارج از کشور فراهم می‌کند بدین معنا که بنا است حاکمیت بر کل مستکبران محقق شود بنابراین هر رئیس جمهوری که رأی می‌آورد باید قانون اساسی را اجرا و از این قانون صیانت کند.

کشکولی عنوان کرد: در قانون اساسی در بحث ارزش مکتبی (سپاه) نیز آمده است، نه تنها حفظ و حراست از مرزها بلکه با رسالت مکتبی یعنی جهاد در راه خدا و مبارزه در راه گسترش حاکمیت قانون خدا در جهان را نیز عهده‌دار خواهد بود در حالی که ما هنوز قانون خدا را در جهان محقق نکرده‌ایم.

فرمانده سپاه استان لرستان  تصریح کرد: در اصول دوم قانون اساسی نیز آمده است، جمهوری اسلامی بر پایه ایمان است و نفی هرگونه ستم‌گری، ستم‌گری، سلطه‌کشی و سلطه‌پذیری و استکبار سیاسی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و همبستگی ملی را نیز باید تبیین کرد که در راستای این مذاکره که انجام شد مقام معظم رهبری فرمودند به آمریکا اعتمادی ندارم  و واقعاً همین را رعایت کرد؟ درصورتی که برخی حل همه مسائل و حتی ازدواج جوانان را به برجام بسته کردند.

کشکولی با تأکید بر اینکه ما باید در انتخابات، مجلس، شورای شهر، ریاست جمهوری خوب انتخاب کنیم، عنوان کرد: ما اجازه نمیدهیم کسی صاحب منصب شود که قانون اساسی را نمی‌شناسد هیچ، حتی بیان مقام معظم رهبری را در رابطه با هوشیار به نفوذ به مسخره بگیرد در حالی که اکنون ترامپ در آمریکا می‌خواهد دیوار کشی کند تا نفوذ انجام نشود.

فرمانده سپاه استان لرستان تصریح کرد: وقتی از قرآن، سنت، و روایات دور می‌شویم، به فرمایشات مقام معظم رهبری کم توجهی می‌کنیم وسوسه خناسان، جوسازی در فضای مجازی و حقیقی گوشمان را پر می‌کند در حالی که باید بدانیم وظیفه رهبری و دولت‌ها و مجلس‌ها چیست؟!

فرمانده سپاه استان لرستان عنوان کرد: ما باید مرز بندی خود را با استکبار شفاف کنیم و همیشه باید آگاه باشیم چون اگر آگاه نباشیم ضربه می‌خوریم.

وی اظهارداشت: مقام معظم رهبری حکیمانه مطرح کردند که جامعه را دو قطبی نکنید چون بخشی از ضررها مربوط به این مقوله است؛ ما به دنبال باندبازی و جناح بازی نیستیم و مسلمات را مطرح می‌کنیم.

فرمانده سپاه استان لرستان افزود: مقام معظم رهبری حکیمانه به نتیجه رسیدند که ما باید فضای دو قطبی را باید از بین ببریم، این فضای چپ و راست را از بین ببریم پس باید ارزشی و ضد ارزشی، انقلابی و ضد انقلابی را مطرح کنیم.

وی عنوان کرد: متأسفانه در شهر خرم‌آباد نام شهدا را از روی کوچه‌ها برداشتند؛ اکنون دارند نام کوروش و هخامنشی را بر می‌گردانند به طوری تمام سطح شهر مجسمه‌های هخامنشی است؛ مگر سهم کوروش و داریوش در مملکت ما چقدر است؟! مخالفتی با کوروش و داریوش نیست اما این افراد از این معبر می‌خواهند به نظام ضربه بزنند بنابراین شورای شهر بسیار مهم است و ما باید  هوشیار باشیم که به افراد فهیم و حزب الهی رأی بدهیم.

کشکولی بیان کرد: بنا بوده است جبهه حزب الهی و انقلابیون در کشور از این تفرقه و تشتت آرا بیرون بیایند که در این راستا یک جبهه مردمی انقلاب اسلامی در کشور راه افتاده است  و بنا دارد همه افرادی که دل در گرو انقلاب دارند از جبهه مردمی انقلاب اسلامی حمایت کنند.

فرمانده سپاه استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: امسال 10 میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان سپاه استان پرداخت شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات