مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: مجموعه اقداماتی که در راستای برق رسانی در استان لرستان صورت گرفته در مقایسه با دوران قبل از انقلاب افزایش 40 برابری را نشان می دهد.

 به گزارش لرستان خبر، روز پنجشنبه در همایش بهینه سازی مصرف انرژی که در محل دانشگاه طباطبایی برگزار شد،گفت: هم اکنون این شرکت در لرستان با 600 هزار مشترک و از 15 هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط، 15 هزار کیلومتر پست هوایی ، 150 هزار چراغ روشنایی معابر و 2700 روستای دارای برق برخوردار است.
وی افزود: این در حالی است که در دوران قبل از انقلاب تنها 37 روستای لرستان از نعمت برق برخوردار بودندو تعداد چراغ های روشنایی معابر حدود 10 هزار چراغ بود و همچنین تنها هزار کیلومتر شبکه متوسط و ضعیف انتقال برق و 500 دستگاه پست هوایی در لرستان وجود داشت.
خودنیا گفت: میزان اقدامات صورت گرفته در حوزه برق در لرستان بعد از انقلاب 40 برابر بیشتر شده است که همین از جمله مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جهت محرومیت زدایی و ارائه خدمات به اقشار محروم جامعه است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به اینکه فرایند تولید برق بسیار پرهزینه و گران قیمت است گفت: بهینه سازی مصرف انرژی یکی از مهمترین اصولی است که به عنوان یکی از محورهای مورد نظر در اقتصاد مقاومتی نیز ، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
خودنیا با بیان اینکه بطور کلی میزان مصرف انرژی در کشور بسیار بالاست بطوریکه ایران در خاورمیانه از لحاظ شدت مصرف در رتبه 10 قرار دارد ، گفت: فراوانی منابع انرژی و ارزان قیمت بودن انرژی در کشور همراه با عدم فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه از انرژی مهمترین علل افزایش مصرف به شمار می رود.
مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: امسال در لرستان مجموعه اقدامات موثری مبتنی بر مدیریت مصرف برق انجام شده بطوریکه به میزان 1/4 دهم مگابایت در ساعات اوج مصرف ، کاهش مصرف صورت گرفته است.
وی گفت: بنا بر تعهد خود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان باید در سال جاری برق تعداد 36 روستا تامین می شد این در حالی است که تاکنون بیشتر از این میزان یعنی تعداد 75 روستا برق دار شده اند و این تعداد تا پایان سال به 85 روستا افزایش پیدا می کند که اعتباری معادل 25 میلیارد تومان برای این اقدام در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان یادآور شد: لرستان از جمله اولین استان هایی در کشور است که نسبت به نصب کنتورهای فهام (فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی) اقدام کرده است که برای اجرای این طرح بطور کامل از بودجه های فرا استانی بهره گرفته شده است.
وی افزود: با نصب کنتورهای فهام قرائت میزان مصرف برق از راه دور صورت می گیرد که در عین حال با یک مدیریت از راه دور و بطور هم زمان می توان بر روی مشترکان سنگین و پر مصرف نظارت کرد و هر گونه دست کاری در کنتورها را می توان تشخیص داد.
خودنیا گفت: باید در راستای مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی آموزش و اطلاع رسانی های موثری با مخاطب قرار دادن اقشار مختلف جامعه صورت گیرد.
همایش بهینه سازی مصرف انرژی به مناسبت نام گذاری امروز تحت عنوان بسیج مهندسین صنعتی توسط بسیج مهندسین لرستان و با همکاری شرکت توزیع برق لرستان با هدف ارتقای آگاهی در خصوص ضرورت مصرف درست انرژی روز پنجشنبه در دانشگاه طباطبایی لرستان برگزار شد.

 

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات