در پنجمین روز از دهه فجر

در پنجمین روز از دهه فجر،17 واحد مسکن روستایی مددجویان کمیته امداد بروجرد افتتاح شد.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز 17 واحد مسکن روستایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)  این شهرستان افتتاح شد.

رئیس کمیته امداد بروجرد در آئین افتتاح نمادین یکی از واحدهای روستایی در روستای مرو، گفت: 17 واحد مسکونی روستائیان با صرف اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال ساخته شده است.

علی معظمی گودرزی از احداث و تکمیل 31 مسکن شهری با صرف اعتبار 2 میلیارد و 480 میلیون ریال خبر و ادامه داد: به منظور ساخت این واحدها کمیته امداد امام خمینی (ره) بروجرد مبلغ 10 میلیون تومان را به صورت رایگان و بلا عوض در اختیار مددجویان قرار داده است، همچنین بنیاد مسکن نیز 15میلیون تومان دیگر را به صورت وام به صاحبان این واحدهای مسکونی پرداخت کرده است.

وی با اشاره به بهره‎برداری از 8 پروژه عمرانی توسط نهاد کمیته امداد در بروجرد خاطر نشان کرد: انجام 47 مورد تعمیر مسکن مددجویان با صرف اعتبار 995 میلیون ریال در مناطق شهری و روستایی و معرفی 332 مورد به منظور دریافت انشعاب رایگان آب، برق و گاز با اعتبار یک میلیارد و 125 میلیون ریال از دیگر اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد بروجرد است.

رئیس کمیته امداد بروجرد تاکید کرد: در مجموع در حوزه مسکن شهری و روستایی 528 مورد با صرف اعتبار 6 میلیارد و 637 میلیون ریال کار انجام شده است.

معظمی گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود به امتیازات ویژه اختصاص یافته به روستائیان تحت پوشش کمیته امداد در روستای مرو به مناسبت ایام‎الله دهه فجر اشاره و تصریح کرد: هر یک از اهالی این روستا که آمادگی ازدواج داشته باشند، خارج از نوبت مبلغ دو میلیون تومان به دختران و یک میلیون تومان به پسران به عنوان هدیه ازدواج اعطا می‎شود.

وی اظهار کرد: همچنین هر یک از اهالی روستای مرو که آمادگی ایجاد اشتغال داشته باشند، کمیته امداد بروجرد خارج از نوبت تا سقف 15 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به آنها پرداخت می‎کند.

رئیس کمیته امداد بروجرد عنوان کرد: این نهاد آمادگی دارد که در ایام دهه فجر نسبت به معرفی اهالی روستای مرو به منظور دریافت کنتور رایگان، آب، و گاز اقدام کند.

در ادامه یکی از اهالی روستا به بیان گوشه‎هایی از مشکلات روستائیان پرداخت که گازرسانی به این منطقه سردسیر، ضرورت اعطای تسهیلات بیشتر به منظور تکمیل واحدهای نیمه‎ساز روستائیان، اجرای طرح هادی، احداث واحد آموزشی جدید و انتقال دانش‎آموزان از مدرسه فرسوده و نا ایمن فعلی بخش‎هایی از مطالبات روستائیان از مسؤولان شهرستان بروجرد بود.

 

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات