در پی اقدام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص واگذاری بخشی از بیمارستان شهدای عشایر، «محمدحسین والی‌زاده معجزی» واگذارکننده زمین بیمارستان طی نامه‌ای به «محمدرضا ملکشاهی‌راد» نماینده خرم‌آباد و چگنی با اعلام اینکه شرط واگذاری زمین، احداث بیمارستان و بخش درمانی بوده، اعتراض خود را نسبت به فروش و هرگونه تغییر کاربری بیمارستان اعلام کرد و خواستار پیگیری موضوع از طریق نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شد...

به گزارش لرستان خبر، در پی اقدام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص واگذاری بخشی از بیمارستان شهدای عشایر، «محمدحسین والی‌زاده معجزی» واگذارکننده زمین بیمارستان طی نامه‌ای به «محمدرضا ملکشاهی‌راد» نماینده خرم‌آباد و چگنی با اعلام اینکه شرط واگذاری زمین، احداث بیمارستان و بخش درمانی بوده، اعتراض خود را نسبت به فروش و هرگونه تغییر کاربری بیمارستان اعلام کرد و خواستار پیگیری موضوع از طریق نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شد.
به گزارش همشهری نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی با بیان اینکه بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد یکی از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین مراکز آموزشی و درمانی استان بوده و وجودش در مرکز شهر خرم‌آباد از نظر موقعیت مکانی و امکانات پزشکی ضروری و حیاتی است، اظهار کرد: با هر نوع واگذاری بیمارستان به عنوان تهاتر یا فروش بخشی از زمین بیمارستان به پیمانکار و هرگونه تغییر کاربری در آن به شدت مخالفم.
ملکشاهی راد افزود: بهتر بود رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان به جای خرید ساختمان‌های فرسوده چند ده‌میلیاردی در همین مکان فعلی، بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد را با پیشرفته‌ترین و بهترین امکانات نوسازی و احداث می‌کرد.
وی عنوان کرد: ضمن پیگیری از طریق مسئولان استان مراتب مخالفت و اعتراض خود نسبت به هر نوع واگذاری به عنوان تهاتر یا فروش بخشی از زمین بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد را به پیمانکار و همچنین طی مکاتباتی به وزیر محترم بهداشت و درمان اعلام کرده‌ام. این موضوع که به یکی از دغدغه‌های جدی مردم خرم‌آباد تبدیل شده باید هر چه سریع‌تر حل و فصل شود.
چندی پیش واگذارکننده زمین بیمارستان در نامه‌ای سرگشاده به استاندار لرستان در مورد تغییر کاربری بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد گلایه‌هایی را مطرح کرده بود. در بخشی از این نامه آمده است: «اخیراً شنیده‌ شده که این بیمارستان در اختیار دیگر نهادها قرار داده‌ شده و آن‌ها قصد دارند این بیمارستان را با تغییر کاربری به واحدهای مسکونی و تجاری تبدیل کنند که این اقدام بر خلاف مقررات و هدف خیر ما اهداکنندگان زمین است. این زمین فقط باید در کاربری خود یعنی امور بهداشت و درمان استفاده شود زیرا مردم شهر ما نیاز به مرکز اورژانس داخل شهر و قابل ‌دسترسی سریع دارند و مسلماً با اجرای این طرح موجب نارضایتی مردم و ما فراهم می‌شود و واگذار‌گیرنده فقط باید در کاربری آن یعنی بهداشت و درمان مورد استفاده قرار دهد. لذا از آن مقام محترم که نماینده رسمی دولت در این استان هستید تقاضا داریم از تغییر کاربری این زمین و بیمارستان جلوگیری نمایید تا موجبات نارضایتی مردم و ما اهداکنندگان فراهم نشود.»

 

انتهای پیام/

منبع: همشهری

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات